Veidai

2017.09.24 15:30

Kiniška vaza aukcione parduota už 10 tūkst. kartų didesnę už pirminę kainą

BNS 2017.09.24 15:30

Kiniška vaza, įvertinta 500–800 Šveicarijos frankų, aukcione Ženevoje buvo parduota už rekordinę sumą – penkis milijonus Šveicarijos frankų, pranešė aukciono namai.

Remiantis katalogo informacija, vaza yra 60 centimetrų aukščio, joje geltoname fone pavaizduoti trys mėlyni drakonai. Vaza buvo pagaminta dvidešimtame amžiuje, tačiau ant jos yra nepatvirtinta žymė iš aštuoniolikto amžiaus Kianlongo eros.

Aukcione ketvirtadienį šios vazos kovojo du žmonės, kurie manė, kad ji yra aštuonioliktojo amžiaus gamybos.

Aukciono namų „Geneve-Encheres“ vertintojai sakė, kad vazos tikslų amžių sunku nustatyti, todėl pirminė kaina buvo nustatyta tokia maža.

„Pridėjus komisinius, bendra vazos kaina yra 6,08 mln. Šveicarijos frankų (5,1 mln. eurų), – sakė aukciono namų atstovas Olivier Fichot.

Galutinė kaina, už kurią buvo parduota vaza, buvo 10 tūkst. kartų didesnė už pirminę. Vazą nusipirko mėgėjas iš Azijos, kuris buvo salėje. O konkuruojantis pasiūlymas buvo gautas telefonu.

O. Fichot pažymėjo, kad tai buvo didžiausia pasiūlyta kaina Ženevoje už daiktą, nepriklausantį papuošalų ir laikrodžių kategorijoms. Ankstesnis rekordas buvo 550 tūkst. Šveicarijos frankų už bronzinę Budos statulą.