Veidai

2017.09.24 16:08

Princas Harry atidarė „Invictus“ žaidynes, dalyvavo ir jo mergina Meghan

BNS2017.09.24 16:08

Didžiosios Britanijos princas Harrys šeštadienį atidarė „Invictus“ žaidynes, kuriose dalyvauja neįgalūs ar sužeisti buvę kariai bei veteranai, ir pirmą kartą viešai pasirodė su savo mergina Meghan Markle.

Pečius apsigaubusi rudu odiniu švarkeliu amerikiečių aktorė sėdėjo už kelių eilių nuo Britanijos princo, kuris oficialios ceremonijos metu sėdėjo kartu su Jungtinių Valstijų pirmąja ponia Melania Trump. Princas Harry ir M. Trump per popietę kelias minutes pabendravo ir nusifotografavo, o vėliau princas išvyko apdovanoti medaliais pirmųjų nugalėtojų.

„Invictus“ žaidynės yra unikalus ir galingas būdas pagerbti tuos, kurie tiek paaukojo dėl mūsų šalies“, – sakė Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

Britų karališkosios šeimos atstovas šiek tiek praleido laiko su atletais po apsilankymo Toronto priklausomybių ir psichinės sveikatos centre, kuriame prieš 26 metus lankėsi ir jo velionė mama princesė Diana. Jis pabendravo su personalu, jaunais pacientais, o vėliau pabendravo su gerbėjais ir pozavo nuotraukoms.

Gerbėjai ir žiniasklaida taip pat nekantriai laukė pirmojo viešo princo ir M. Markle; anksčiau šį mėnesį 36 metų serialo „Kostiumuotieji“ aktorė pasakė interviu žurnalui „Vanity Fair“, kad jie vienas kitą „myli“.

Skelbiama, kad princas Harry ketina apsistoti M. Markle namuose Toronte visas aštuonias dienas, kol vyks „Invictus“ žaidynės.

Atidarydamas žaidynes princas Harry sakė, kad žaidynėmis „siekiama ne tik padėti veteranams atsigauti nuo fizinių ir dvasinių žaizdų, bet taip pat įkvėpti žmones sekti jų stiprybės, optimizmo ir tarnystės pavyzdžiu savo pačių gyvenime“.

Šiemet jau trečią kartą rengiamose žaidynėse dalyvauja daugiau nei 550 sužeistų karių ir veteranų iš septyniolikos šalių.

Pirmosios „Invictus“ žaidynės, organizuotos parolimpiados pagrindu, buvo surengtos 2014 metų rugsėjį Londone. Jas atidarė tuomet Britanijos kariuomenėje Afganistane tarnavęs princas.

Šiemet žaidynės rengiamos Kanadoje, kuri mini 150-ąsias savo konfederacijos įkūrimo ir Prancūzijoje per Pirmąjį pasaulinį karą vykusio Vimi Ridžo mūšio šimtąsias metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt