Naujienų srautas

Veidai2017.09.20 11:40

Tinklaraštininkė pasiūlė neįprastų patiekalų su grybais receptų

Miškuose gausu įvairių rūšių grybų, šiuo metu galima rasti rudmėsių, baravykų, voveraičių. Grybai nėra lengvai virškinamas maistas, be to, šiuos patiekalus dažnai patiekiame su riebia grietinėle ar bulvių koše. Tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė siūlo ir lengvesnę patiekalų su grybais versiją – daugiaryžį su grybais arba kruopainį su grybais. Grybai taip pat tinka su bolivinėmis balandomis.

Tinklaraštininkė taip pat pataria, ką skanaus pasigaminti iš rečiau renkamų grybų. Kulinarė sako, kad rudmėsės skaniausios pakeptos svieste, jos tinkamos sūdymui ar rauginimui. Vokietukais, gudukais, kalpokėliais vadinamus grybus R. Ničajienė siūlo marinuoti ir dėti į užtepėles, nes šių grybų skonis gana neutralus, primena pievagrybio skonį.

Užderėjus gausiam miško gėrybių derliui, nevalia pamiršti ir grybienių. Dzūkiškos grybienės verdamos su kruopomis. Pati kulinarė atskleidžia, kad jos mėgstamiausia grybų sriuba – su perlinėmis kruopomis. Grybienei taip pat tinka kvietinės kruopos.

Kaip neįprastai paruošti baravykus – žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi