Veidai

2017.09.13 15:29

Lietuvoje populiarėja miesto bitininkystė: geranoriškai priima ir kaimynai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.09.13 15:29

Nors įprasta, kad bitės gyvena kaimo sodybose, šiandien sparčiai populiarėja miesto bitininkystė. Vis dažniau žmonės bičių atsiveža į miestą ir laiko jas, pavyzdžiui, ant namo stogo.

Vieno garsiausių Lietuvos bitininkų Jono Balžeko anūkas, buvęs 15min.lt vadovas Tomas Balžekas tęsia šeimos bitininkystės tradicijas. Bites jis augina kiek kitaip, nei augindavo jo senelis – bitės įkurdintos beveik sostinės centre, ant namo stogo. Tomas sako, kad miesto bičių medus – ypatingas. Nektarą jos renka iš šalia augančių liepų, akacijų, Užupio sodelių ir gėlynų. Dėl augalų įvairovės mieste medus yra savito skonio ir gerokai skiriasi nuo kaimo bičių sunešto medaus.

Su šalia gyvenančiais žmonėmis Tomui pavyksta susitarti, problemų nekyla. Dūzgiančias kaimynes gyventojai priima geranoriškai.

„Mes, kai tik yra šviežio medaus, apdalinam visus kaimynus koriukais ir jie visi laimingi. Iš tikro bitės nesiveržia į žmonių gyvenimus, jos labai darbščios ir dirba. Jos ne taip, kaip vapsvos, – jos nėra mėsėdės ir jos renka nektarą iš augaliukų. Atrodo, stovi šalia namų aviliukai, bet į namus bitės visiškai neina“, – teigia 15min.lt įkūrėjas Tomas Balžekas.

Daugiau – Erikos Alonderytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt