Naujienų srautas

Veidai2017.09.09 22:20

Su žmogaus suvokimu žaidžiantis menas, kuriamas pagal matematines taisykles

Meno kūriniai, kurie nesiliauja stebinę, žaidžia su žiūrovo suvokimu ir kartais atrodo tokie tikri, kad net kelia šiurpą. Tai – olandų gatvės menininko Leono Keero darbas. Jokio specialaus išsilavinimo neturintis vienas geriausių 3D gatvės paveikslų autorių tikina, jog šiam darbui jam reikia tik dviejų dalykų – paprastų matematikos taisyklių ir siūlo.

„Mokykloje man puikiai sekėsi matematika, bet niekada nemaniau, kad ją kur nors pritaikysiu. Man atrodė beprasmiška kalti tas formules, mokytis matematinių veiksmų, bet dabar matote mano kūrinius, supratau, kad viso to reikėjo“, – sako L. Keeras.

Anot jo, sunkiausia – dvimatį eskizą paversti iškraipytu 3D paveikslu. Paprastas siūlas perkeliant paveikslą yra neįkainojamas įrankis. Piešiant ant žemės siūlas L. Keerui padeda orientuotis, kaip jo iškraipytą vaizdą vėliau matys žiūrovas. Be to, jis pats dažnai atsistoja ant iš anksto numatyto žiūrėjimo taško ir pasitikrina savo darbo rezultatą.

„Brėždamas kiekvieną liniją, tepdamas kiekvieną potėpį, turi žinoti, kaip jis atrodys iš žiūrėjimo taško. Mano kūnas gali būti piešinio viduryje, bet mintimis aš visuomet esu žiūrėjimo taško vietoje“, – tikina L. Keeras.

Menininkas trimatės tapybos ėmėsi prieš dešimtį metų. Nuo tada labai ištobulino savo tapymo techniką. Dabar jis keliauja po 10 mėnesių per metus ir kas savaitę vis kitoje pasaulio vietoje sukuria po naują piešinį.

„Jei ne internetas, nebūčiau taip išpopuliarėjęs. Visi nori atsidurti tame paveiksle, nusifotografuoti, pasidalyti nuotrauka Facebook`e ar kitame socialiniame tinkle“, – pripažįsta L. Keeras.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi