Veidai

2017.09.06 11:27

„Žvaigždžių kelio“ aktorius nusiuntė žinutę į „Voyager“ erdvėlaivį

BNS2017.09.06 11:27

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) antradienį paskelbė, kas laimėjo konkursą nusiųsti žinutę į programos „Voyager“ erdvėlaivį, kuris prieš 40 metų buvo paleistas su istorine misija tyrinėti išorines planetas.

Žinutę iš skrydžių valdymo centro Hjustone perskaitė „Žvaigždžių kelio“ (Star Trek) aktorius Williamas Shatneris, kuris legendiniame seriale vaidino kapitoną Kirką. Tada jo žinutė buvo išsiųsta į „Voyager 1“, parodė NASA televizija.

„Mes siūlome draugystę tarp žvaigždžių. Jūs ne vieni“, – sakoma žinutėje, kurią parašė Oliveris Jenkinsas, tviteryje prisistatantis kaip „@Asperger_Nerd“.

NASA konkurso tikslas buvo išrinkti tobulą mažiau nei 60 ženklų geros valios žinutę, kuria būtų paminėti du šios programos erdvėlaiviai, 1977 metais paleisti iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.

Erdvėlaiviai tyrinėjo Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną, be to, juose yra žinučių, dainų ir vaizdų iš Žemės įrašų tam atvejui, jei jie susidurtų su nežemiška gyvybe.

„Voyager 1“ nuskriejo toliau nei bet kuris kitas žmonių pagamintas erdvėlaivis ir 2012 metų rugpjūtį pateko į tarpžvaigždinę erdvę už maždaug 21 mlrd. km nuo Žemės.

„Voyager 2“ skrenda ten pat.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt