Veidai

2017.09.05 14:04

Į pasaką pasinerti kviečia pakaunėje įsikūręs „Fėjų slėnis“

Suaugęs žmogus, galintis legaliai žaisti lėlėmis, – taip juokaudama prisistato pakaunėje įsikūrusi rašytoja ir lėlininkė Edita Lei, įsitikinusi, kad stebuklų nereikia ieškoti toli, ir pati kurianti stebuklingą fėjų pasaulį. 

Užsukti į fantazijų pasaulį ir pasinerti į pasaką kviečiantis „Fėjų slėnis“ įsikūrė Kauno pašonėje, Garliavoje. Čia savo akimis galima išvysti daugeliui pažįstamų vaikiškų knygų „Miglų slėnio Fėjų pasakos“ ir „Miglų slėnio Fėjų burtai“ herojus ir daugybę kitų stebuklingų fėjų draugų bei pagalbininkų.

Magišką pasaulį, kur fantazija susipina su realybe, iš daugybės mažyčių detalių kurianti rašytoja sako, kad „Fėjų slėnis“ atsirado tarsi savaime. Iš pradžių lėles pagal užsakymus kūrusi moteris nebe užsakovams, o sau pačiai nulipdė žiniuonę žiurkę, tada istorijos apie ją, fėjas ir jų draugus išsiliejo knygų puslapiuose, o kuriant iliustracijas tolydžio dygo ir realūs ant tikrų miško samanų įkurdinti fėjų nameliai su mažutėse lentynose kruopščiai išrikiuotomis miniatiūrinėmis knygelėmis, arbatos puodeliais bei daugybe magiškų atributų, kurių apsuptyje verda nuotykių kupinas fėjų gyvenimas. 

Plačiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.