Veidai

2017.08.28 20:15

Kenijoje – kalėjimas už plastikinį maišelį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.28 20:15

Rytų Afrikos valstybė Kenija tapo bene griežčiausiai pasaulyje plastikinius maišelius draudžiančia valstybe. Nuo pirmadienio vietos policija, pamačiusi žmogų, besinešantį plastikinį maišelį, galės jį bausti baudomis ar net pasodinti į kalėjimą.

Kai mėsininkai plastikinių maišelių vis dažniau randa skerdžiamų galvijų viduriuose – metas kažką daryti. Taip sako griežčiausio įstatymo šalininkai. Kenijoje uždraudus plastikinius maišelius, nebus galima jų ne tik gaminti ar jais prekiauti, bet ir naudoti. Didžiausia galima bauda – 40 tūkstančių skaičiuojant JAV doleriais. Didžiausia galima kalėjimo bausmė – ketveri metai.

„Kyla problemų, nes daugelis tokių maišelių paprasčiausiai išmetami. Jų randame vandens telkiniuose. Maišeliai bjauroja kraštovaizdį. Jų priryja galvijai“, – įstatymo būtinybę akcentuoja Kenijos aplinkosaugos ministrė Judi Wakhungui.

Kenijos valdžia sako, kad į kalėjimą žmonių iš karto tikrai nesodins, bet pirmiausia nusitaikys į gamintojus ir pardavėjus. Tačiau vietos socialiniuose tinkluose skeptikai jau skundėsi, kad sostinėje Nairobyje policininkai bandė įstatymu piktnaudžiauti.

Daugiau – įraše.