Naujienų srautas

Veidai2017.08.28 20:15

Kenijoje – kalėjimas už plastikinį maišelį

Rytų Afrikos valstybė Kenija tapo bene griežčiausiai pasaulyje plastikinius maišelius draudžiančia valstybe. Nuo pirmadienio vietos policija, pamačiusi žmogų, besinešantį plastikinį maišelį, galės jį bausti baudomis ar net pasodinti į kalėjimą.

Kai mėsininkai plastikinių maišelių vis dažniau randa skerdžiamų galvijų viduriuose – metas kažką daryti. Taip sako griežčiausio įstatymo šalininkai. Kenijoje uždraudus plastikinius maišelius, nebus galima jų ne tik gaminti ar jais prekiauti, bet ir naudoti. Didžiausia galima bauda – 40 tūkstančių skaičiuojant JAV doleriais. Didžiausia galima kalėjimo bausmė – ketveri metai.

„Kyla problemų, nes daugelis tokių maišelių paprasčiausiai išmetami. Jų randame vandens telkiniuose. Maišeliai bjauroja kraštovaizdį. Jų priryja galvijai“, – įstatymo būtinybę akcentuoja Kenijos aplinkosaugos ministrė Judi Wakhungui.

Kenijos valdžia sako, kad į kalėjimą žmonių iš karto tikrai nesodins, bet pirmiausia nusitaikys į gamintojus ir pardavėjus. Tačiau vietos socialiniuose tinkluose skeptikai jau skundėsi, kad sostinėje Nairobyje policininkai bandė įstatymu piktnaudžiauti.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi