Veidai

2017.08.27 18:12

Indijoje nulinčiuoti du karves vežę musulmonai

BNS 2017.08.27 18:12

Sekmadienį Indijos rytinėje dalyje kaimiečiai mirtinai sumušė du karves vežusius musulmonus, pranešė vietos policija. Tai dar vienas atvejis, kai įvykdomas linčas siekiant apsaugoti induistų šventomis laikomas karves.

Pranešama, kad trys vyrai vežė karves Vakarų Bengalijos valstijoje, netoli sienos su Bangladešu, kai juos sustabdė kaimiečiai.

„Kaimiečiai užblokavo kelią ir privertė vyrus sustabdyti mašiną. Jie buvo ištempti iš mažinos ir nulinčiuoti. Mašinos vairuotojas pabėgo“, – sakė vietos policijos pareigūnas Anujas Sarhma.

Kol kas anksti pasakyti, ar nužudymas buvo susijęs su religija ar buvo įvykdytas dėl to, kad buvo įtarta, jog vyrai blogai elgėsi su karvėmis. Taip pat tiriama, ar nužudytieji teisėtai įsigijo gyvulius ar buvo kontrabandininkai.

Verta paminėti, kad Vakarų Bengalijoje karves pjauti leidžiama, skirtingai nuo kitų Indijos valstijų, kur jautienos turėjimas ar vartojimas yra uždraustas, o už draudimo nesilaikymą kai kur gresia net kalėjimas iki gyvos galvos.

Šiais metais Indijoje užfiksuotas ne vienas atvejis, kai žmonės, daugiausia musulmonai, nulinčiuojami dėl kiaulių pjovimo ar jautienos vartojimo.