Veidai

2017.08.27 15:42

Jaunieji dizaineriai sukūrė žaislų Talino zoologijos sodo drambliams

BNS 2017.08.27 15:42

Estijos menų akademijos EKA tarptautinėje vasaros mokykloje „Tallinn Summer Academy“ dalyvavę dizaino studentai sukūrė specialių žaislų drambliams, kuriuos padovanos Talino zoologijos sodui jo 78-ojo gimtadienio proga.

„Gamtoje gyvūnams tenka daug laiko ir energijos skirti tam, kad išgyventų: rastų maisto ir apsaugotų savo teritoriją. Zoologijos sode jiems tokio darbo dirbti nereikia, todėl jie ima nuobodžiauti. Žaislai padeda jiems praturtinti savo gyvenamąją aplinką ir paįvairinti veiklą“, – sakė projekto iniciatorė, zoologijos sodo atstovė Darja Zubareva.

Talino zoologijos sodas pasiūlė Menų akademijai pagaminti specialių žaislų trims drambliams, kurie iki šiol žaidė tik su pagaliais, padangomis ir pakabinamais plastiko konteineriais, į kuriuos jiems dedama maisto. Zoologijos sodui reikėjo žaislų, kurie skatintų dramblių nuovokumą ir paįvairintų jų kasdienį gyvenimą.

Žaislams pagaminti buvo naudojamos didelės detalės iš tvirtų medžiagų: naudotos padangos, ugniagesių žarnos, laivuose naudojamos gelbėjimo įrangos detalės.

Žaislų drambliams projekte „Toys for Elephants/Lelud“ dalyvavo studentai iš Islandijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos.