Veidai

2017.08.19 16:10

ANBO tikisi patekti į Guinnesso rekordų knygą

Druskininkuose po senuoju tiltu grupinio akrobatinio skraidymo komanda ANBO vėl surengė teatralizuotą pasirodymą. Lakūnai tiksi, kad šis pasirodymas pateks į Guinnesso rekordų knygą.

Po senuoju Druskininku tiltu akrobatinio skraidymo meistrai – Rolandas Paksas, Algimantas Žentelis ir Robertas Noreika – pasirodė ne pirmą kartą, bet, pasak jų, pasaulyje dar nėra buvę, kad po ganėtinai žemu tiltu būtų surengtas teatralizuotas lėktuvų šokis – su muzika, fejerverkais ir ypač sudėtingais akrobatiniais triukais. 

„Visi manevrai apie tiltą, [...] įvairūs užėjimai su posūkiais, iš tų posūkių užėjimas į vagą, vėl užėjimas po tiltu, manau, pasaulyje iki šiol nėra buvę, kad grupė taip darytų. Manau, pretenduosim pasaulio į Guinnesso rekordų knygą su šita programa“, – sako pilotas R. Noreika.

Prieš skrydžius apskaičiuojami aukščiai, manevrai, figūros, atstumai ir greičiai, kurių lakūnai turi tiksliai laikytis – nuo to priklauso skrydžio saugumas.

„Tokia atsakomybė, kad tu savo kolega, kuris skrenda šalia, už [kelių] centimentrų arba metrų, pasitikėtum – kad jis tikrai nebrūkštels per tavo kapotą ar sparną, o jis lygiai taip pat pasitiki, kad tu neįvažiuosi į tiltą ar dar kur nors“, – teigia pilotas, europarlamentaras R. Paksas.

„Tokie skrydžiai yra sudėtingi yra ir psichologiškai: pilotas turi būti pasirengęs ir techniškai, ir patirties turi turėti, kad galėtų tokį skrydį atlikti preciziškai, nes tai ne – juostelės šonuose, kurias kryptelėjęs gali nukirpti, tai yra tilto atramos“, – pasakoja pilotas A. Žentelis. 

Lietuvoje skrydžių po tiltais istorijos pardininkas – lakūnas Jurgis Kairys. Prieš aštuoniolioka metų Vilniuje jis praskrido po dešimčia tiltų.