Veidai

2017.08.14 12:05

Apsipirkimas visą parą: ko pirkėjai niekada neperka naktį?

LRT.lt 2017.08.14 12:05

Bet kuriuo paros metu apsipirkti mėgstantys vilniečiai vėl laukiami atnaujintoje ir šią savaitę duris atvėrusioje Mindaugo g. „Maximoje“. Prekybininkai pastebi, kad pirkėjai vertina galimybę užsukti į parduotuvę vėlyvosiomis valandomis. Tiesa, dieninis ir naktinis pirkinių krepšeliai gerokai skiriasi: vėlyvuoju paros metu pirkėjai neieško namų apyvokos priemonių, prekių augintiniams, drabužių ir avalynės.

„Šiuolaikinis gyvenimo tempas keičia nusistovėjusį paros ritmą, todėl daugeliui gyventojų svarbu turėti galimybę apsipirkti bet kuriuo paros metu. Atsižvelgdami į besikeičiančius pirkėjų įpročius, vasarą sudarėme galimybę įsigyti ištisą parą reikiamų prekių bei maisto produktų net dviejose parduotuvėse – Vilniuje ir Palangoje. Kad tokios parduotuvės reikalingos pirkėjams, rodo ir mūsų statistika – pavyzdžiui, pastaraisiais mėnesiais net ketvirtadalis Vilniaus Naugarduko gatvėje įsikūrusios „Maximos“ lankytojų apsipirkti užsukdavo tarp 11 valandos vakaro ir 8 valandos ryto. O nuo šiol sostinės pirkėjų ištisą parą vėl laukiame atnaujintoje „Maximoje“ Mindaugo gatvėje“, − teigia Jaunius Špakauskas, „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius.

Pasak jo, parduotuvių lankytojų apsipirkimo įpročiai naktį ir dieną skiriasi iš esmės: pavyzdžiui, buičiai ir kasdienai reikalingų prekių ar ilgesnio paruošimo reikalaujančių maisto produktų pirkimas paliekamas šviesiajai paros daliai. Naktimis retai perkama šviežia mėsa ir niekada – gyva žuvis. Naktiniame krepšelyje nerasime ir drabužių bei avalynės, kūdikiams skirto maisto, kanceliarinių prekių. Žymiai rečiau nei dieną perkamas maistas augintiniams, namų apyvokos, plovimo ir valymo priemonės, automobiliams skirtos prekės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vasarą parduotuvėse naktimis pirkėjai dažniausiai ieško atgaivos ir užkandžių, tinkamų greitai pasistiprinti. Populiariausių liepos naktinių prekių sąraše įsitvirtinę gėrimai – vanduo, vaisvandeniai, naktį į krepšelius dažniau dedami ir energiniai gėrimai. Gerokai dažniau nei dieną tamsiuoju paros metu perkama patiekalų, paruoštų valgyti, užkandžių, saldumynų – šokoladinių batonėlių, keksų, pyrago gaminių.

Mieste ištikus nelaimei − pavyzdžiui, užsigavus ar susiplėšius drabužius, pagalbos vieta taip pat tampa visą parą veikianti parduotuvė. Pastebima, kad pirkėjams naktį dažniau nei dieną prisireikia medicinos prekių – tvarsčių, pleistrų.

Akivaizdžiai skiriasi ir poilsiautojų bei sostinės gyventojų naktinio apsipirkimo įpročiai. Visą parą Palangoje veikiančios parduotuvės populiariausių naktinių prekių sąraše greta gaiviųjų gėrimų vyrauja ir lengvi užkandžiai: glaistyti sūreliai, apkepėlės, karamelizuoti kukurūzų spragėsiai. Tuo tarpu Vilniaus naktinio pirkėjo krepšelyje matyti ir kasdien vartojami maisto produktai, tokie kaip pienas, batonas, šviežios daržovės – lietuviški agurkai, pomidorai, bulvės.

Tiek kurorto, tiek sostinės pirkėjai naktimis mėgsta atsigaivinti šviežiais vaisiais. Ištisą parą veikiančių parduotuvių perkamiausių prekių sąrašo viršūnėje įsitvirtinę vasaros skanėstai – arbūzai, nektarinai ir persikai, bananai.

„Galimybę apsipirkti bet kuriuo paros metu pasiūlėme daugiau nei prieš dešimt metų, ir šis sprendimas pasiteisino. Į parduotuvę naktį, skirtingai nei galima būtų manyti, užsuka ne tik vakarėlių mėgėjai, bet ir būtiniausių produktų pristigę, naktinėse pamainose dirbantys pirkėjai ar tiesiog vertinantys galimybę apsipirkti ramiau, kai parduotuvėje mažiau žmonių, arba užsukti čia jiems patogiausiu metu, atsižvelgdami į savo gyvenimo ritmą. Galiausiai, Vilnius yra vienas gražiausių Europos miestų, kuriame gyvenimas vis dažniau nesustoja“, – komentuoja J. Špakauskas.