Naujienų srautas

Veidai2017.08.12 14:00

Paplūdimį pavertė milžiniška galerija po atviru dangumi

Kiekvieną vasarą populiaraus Belgijos pajūrio miesto Ostendės paplūdimys paverčiamas smėlio skulptūrų parodos vieta. Šiemet trisdešimt du menininkai po atviru dangumi kūrė skulptūras, skirtas Paryžiaus Disneilendo 25-mečiui.

Sukurti ir išskaptuoti smėlio skulptūras – nelengvas darbas. Šiame festivalyje jau penkiolika metų dalyvaujantis italas Andrea Gasparis šiemet pasirinko klasikinę temą – Pelenės karietą iš moliūgo. Nepaisant ilgametės patirties, kai kurios skulptūros detalės jam sunkiai sekasi.

„Smėlis buvo toks minkštas, kad ratas sutrupėjo. Turėjau ką nors sugalvoti. Naktį kilo mintis moliūgo ratą apvynioti ūseliu ir taip jį sutvirtinti“, – pasakoja kūrėjas.

Festivalyje dalyvaujantys menininkai iš 12 valstybių turi sukurti po keturias skulptūras, vieną skulptūrą jie gali kurti 6 dienas.

Skulptūroms naudojamas smėlis kasamas Ardėnų kalnuose. Jo festivalio organizatorius Aleksanderis Demanas dar metų pradžioje į Ostendės paplūdimį atgabeno 7 tonas.

„Paplūdimio smėlį skalauja potvynio ir atoslūgio bangos, smiltelės suapvalėja, darosi sunkesnės, praranda spalvą. Todėl mes naudojame seną upės vagos smėlį, kuriam maždaug 50 milijonų metų, ir kurio niekada neskalavo jūra. Dėl smiltelių stačiakampės formos jis labai kompaktiškas, gerai sulimpa, dėl to iš jo galima sukurti įspūdingas 8 metrų aukščio 3D skulptūras“, – tikina A. Demanas.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi