Naujienų srautas

Veidai2017.08.09 19:09

Lietuvė dizainerė sukūrė drabužių katalogą, skirtą neregiams

Ar kada susimąstėte, ką estetika ir grožis reiškia tiems, kurie nemato, ir ar iš viso ką nors reiškia? Dizainerė Rugilė Gumuliauskaitė, galvodama apie tai, sukūrė drabužių kolekciją bei specialų mados katalogą, skirtą akliesiems. 

Kadaise Rugilė rimtai rengėsi tapti gydytoja, tačiau sparčiai prastėjant regėjimui išsigando ilgų valandų prie knygų ir pasuko kita dominusia kryptimi – dizaino, mados ir tekstilės. Išgryninti naujausios kolekcijos idėją padėjo artimesnė pažintis su aklųjų pasauliu.

„Galvodama apie tai, kad mano regėjimas iki dabar nuolatos silpsta, ir kad aš nežinau, kas bus ateityje, pradėjau galvoti, kaip aš galėsiu toliau kurti dizainą, jeigu nematysiu. Ir kaip apskritai žmonės susipažįsta su drabužiais ir kaip juos gali rinktis nematydami jų“, – idėjos priešistorę pasakoja dizainerė. 

Šiandien neregiai gali pavartyti Rugilės specialiai jiems parengtą bene pirmą Lietuvoje, o gal ir pasaulyje, reljefinį drabužių katalogą, kuriame gali užčiuopti iškilų rūbo siluetą ir kirpimo linijas, pajusti audinio faktūrą, paskaityti brailio raštu parengtą aprašymą ir patarimus, kaip drabužį derinti prie kitų.

Plačiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi