Naujienų srautas

Veidai2017.08.07 17:59

Devynmetis nori būti NASA „planetų apsaugos pareigūnu“

BNS 2017.08.07 17:59

Devynmetis iš Naujojo Džersio valstijos, apibūdinęs save „galaktikos sergėtoju“, tikisi NASA dirbti siūlomą darbą, pavadinimu „planetų apsaugos pareigūnas“.

NASA gavo paraišką į šią darbo vietą iš penktoko Jacko Daviso. Laiške, kurį agentūra paviešino internete, J. Davisas rašo suprantąs, kad yra jaunas, bet mano, kad dėl to jam bus lengviau išmokti mąstyti kaip ateiviui. Jis rašo matęs visus, kiek tik galėjo, filmus apie kosmosą ir ateivius, bei puikiai žaidžia kompiuterinius žaidimus.

„Mano sesuo irgi sako, kad aš ateivis“, – ranka rašytame laiške, rugpjūčio 3 dieną, rašo moksleivis.

J. Davisas gavo laišką iš NASA Planetologijos direktoriaus Jameso Greeno, kuriame jis moksleivį skatina stipriai mokytis, kad vieną dieną galėtų prisidėti prie prie agentūros.

„Visada ieškome gabių ateities mokslininkų ir inžinierių“, – savo atsakyme, irgi paviešintame internete, J. Davisui rašo J. Green, pasakodamas moksleiviui, kad darbas susijęs su kitų planetų ir mėnulių saugojimu nuo „mūsų bakterijų“, agentūrai tyrinėjant Saulės sistemą.

J. Davidsui padėkoti už jo susidomėjimą taip pat paskambino NASA Planetologijos tyrimų direktorius Jonathanas Rallis.

NASA nuotr.

„NASA itin džiaugiamės galėdami mokyti vaikus apie kosmosą ir įkvėpti juos būti nauja tyrėjų karta“, – sakė J. Green.

Anot NASA, darbas gali būti ne toks įspūdingas kaip jo skambus pavadinimas, tačiau yra labai svarbu, kad būtų išvengta Žemės ir kitų planetų užteršimo mikrobais. Agentūra sako, kad darbo pozicija egzistuoja nuo 1960 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi