Naujienų srautas

Veidai2017.08.03 18:15

Menininkė gamina mažas šeimų kopijas

„Mano mažoji šeima“ – taip skambėtų į lietuvių kalbą išverstas angliškas trumpinys, kuriuo savo kūrinius pavadino Aleksandra Berlinskaja. Iš Klaipėdos persikėlusi į Vilnių ji ėmėsi įgyvendinti seniai kirbėjusios minties apie nuosavą versliuką, kad galėtų daugiau laiko praleisti su vaiku ir kurti tai, ko nori pati. Taip ji pradėjo kurti lėles, vaizduojančias stilizuotus realius žmones.

„Nesinorėjo grįžti į samdomą darbą, dirbti dizainere – norėjosi savo versliuko, norėjosi visą energiją skirti būtent savo veiklai ir norėjosi, kad ji būtų susijusi su mano vaiku“, – pasakoja suasmenintų lėlių kūrėja Aleksandra Berlinskaja.

Aleksandros lėlytės arba medinukai, kaip vadina pati, panašios į konkrečius veidus, vardus ir pavardes turinčius žmones – tėčius, mamas ir vaikus, o panorėjus lėlių šeimą gali papildyti ir tolimesni giminaičiai ar net augintiniai. 

Pagal užsakovų nuotraukas ir pasakojimus apie šeimos narių veiklą, stilių ir pomėgius lėles kurianti dizainerė įsitikinusi, kad taip žaislai įgauna daugiau vertės – jais galima ne tik žaisti, bet ir puošti interjerą ar net paversti šeimos relikvija.

Išvysti šias lėles galite Giedrės Baltrušytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi