Veidai

2017.08.02 16:14

Šveicarijos bare kinas už taurę viskio paklojo beveik 9 tūkst. eurų

BNS 2017.08.02 16:14

Praėjusią savaitę viename Šveicarijos viešbutyje jaunas kinas už taurę 1878-ųjų „Macallan“ viskio paklojo 9 999 Šveicarijos frankų (8 733 eurus), pranešė tinklalapis „20Minuten“.

Sankt Morico kurorte Šveicarijos šiaurės rytuose esančio prabangaus viešbučio „Waldhaus“ darbuotojas patvirtino tinklalapio paskelbtą informaciją.

Viešbutyje veikiantis viskio baras „Devil's Place“ garsėja išskirtine 2 500 šio gėrimo butelių kolekcija, kurios dėka buvo įtrauktas į Guinnesso pasaulio rekordų knygą.

Tačiau baro šeimininkas Sandro Bernasconi „20Minuten“ sakė nesitikėjęs, kad jam teks atidaryti būtent šį gėrimo butelį.

Su grupe jaunuolių į barą užėjęs kinas domėjosi konkrečiai „Macallan“ viskiais, kurių viešbutyje siūloma 47 rūšių. Jų kaina svyruoja nuo septynių iki dešimties tūkstančių Šveicarijos frankų.

„Pasakiau klientui, kad brangiausias „Macallan“ neparduodamas“, – pasakojo S. Bernasconi.

Tačiau klientas buvo itin atkaklus, todėl S. Bernasconi pakvietė savo tėvą, kuris du dešimtmečius valdo šį viešbutį. Iki šiol jam nebuvo tekę susidurti su klientu, kuris būtų užsisakęs 1878-ųjų „Macallan“.

Tėvas pasakė sūnui įvykdyti kliento pageidavimą ir atidaryti butelį, net jei šis anksto nesumokės.

„Labai nervinausi“, – sakė S. Bernasconi ir paaiškino, jog nerimavo, kad gali sutrupėti senovinis kamštis.

Tačiau viskas praėjo sklandžiai ir į taurę buvo įpilta gėrimo.

Dabar, kai šis butelis jau atidarytas, viešbutis viliasi parduoti likusį gėrimą ir galbūt netgi sumažins jo kainą, rašo „20Minuten“.

Iki atidarymo šis viskio butelis buvo vertinamas 50 tūkst. Šveicarijos frankų. Ši suma – gana kukli, palyginus su rekordinėmis sumomis, pastaruoju metu paklotomis už viskio butelius aukcionuose.

Įspūdingos sumos už taurę viskio bare nepagailėjusio kino tapatybė nenurodoma.

2014 metais aukcione Honkonge už butelį „Macallan“ buvo pakloti beveik 630 tūkst. JAV dolerių.