Naujienų srautas

Veidai2017.08.01 10:20

G. ir A. Clooney finansiškai padės Sirijos pabėgėlių mokykloms Libane

ELTA 2017.08.01 10:20

George`as ir Amal Clooney teigė padėsiantys 3 tūkst. sirų pabėgėlių vaikų šiais metais eiti į mokyklas Libane, informuoja „The Guardian“.

Jungtinių Tautų (JT) teigimu, apie 200 tūkst. nuo karo kaimyninėje Sirijoje pabėgusių vaikų Libane negauna išsilavinimo.

„The Clooney Foundation for Justice“ susivienijo su „Google“ ir „HP Inc“, siekiant padėti JT vaikų agentūrai UNICEF ir Libano švietimo ministerijai atidaryti šalyje Sirijos pabėgėliams vaikams skirtas vadinamąsias „antrosios pamainos“ mokyklas.

Libane yra daugiau kaip milijonas Sirijos pabėgėlių, tarp kurių – beveik 500 tūkst. vaikų.

„Nenorime netekti visos kartos, nes jie tiesiog gimė netinkamoje vietoje netinkamu laiku. Tūkstančiams jaunų Sirijos pabėgėlių gresia pavojus niekada netapti produktyvia visuomenės dalimi. Formalus švietimas gali padėti pakeisti tai“, – sakė „Oskaro“ laureatas aktorius G. Clooney ir žmogaus teisių advokatė A. Clooney.

3,25 mln. dolerių vertės „The Clooney Foundation for Justice“, „Google“ ir „HP“ auka bus skirta sumokėti už transportą, mokyklos reikmenis, kompiuterius, mokytojų darbą ir pan.

Kilęs 2011 metais Sirijos pilietinis karas pareikalavo daugiau kaip 400 tūkst. gyvybių. Chaosu taip pat pasinaudojo „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų grupuotė ir šalyje užėmė teritorijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi