Veidai

2017.07.30 19:25

„Pats beprasmiškiausias“ oro uostas pasaulyje sulaukė pirmojo reguliaraus reiso

BNS 2017.07.30 19:25

Pačiu beprasmiškiausiu pasaulyje pramintas oro uostas Didžiajai Britanijai dabar priklausančioje Šventosios Elenos saloje, kurioje paskutines savo dienas praleido Napoleonas Bonapartas, pagaliau sulaukė pirmojo reguliaraus reiso, rašo „The Independent“.

Daugiau kaip 300 mln. eurų kainavęs oro uostas šioje, mažiau nei 4,5 tūkst. gyventojų turinčioje mažytėje saloje Atlanto vandenyne, beveik pusiaukelėje tarp Afrikos ir Pietų Amerikos buvo pastatytas prieš kelerius metus. Jis gali priimti tokius oro lainerius kaip „Boeing-737“ ar „Airbus-320“, tačiau iki šiol buvo naudojamas tik ypatingais atvejais, o į Šventosios Elenos salą galima buvo nukakti tik laivu.

Pietų Afrikos Respublikos aviakompanija „Airlink“ pranešė nusprendusi pradėti šešias valandas trunkančius reguliarius skrydžius iš Johanesburgo į Šventosios Elenos salą kiekvieną šeštadienį, pakeliui nusileidžiant Namibijoje.

Šiuo reisu skraidys „Airlink“ lėktuvas „Embraer“, turintis 99 vietas keleiviams. Tačiau dėl sudėtingų oro sąlygų – stipraus ir nuolat besikeičiančios krypties vėjo, kuris yra Šventosios Elenos salos „vizitinė kortelė“ – lėktuvas priims tik 76 keleivius, kad dėl mažesnio bendro svorio kiltų mažiau problemų nusileidžiant.

„Airlink“ kol kas neskelbia, kada reguliarūs skrydžiai į Šventosios Elenos salą bus pradėti, ir kokia bus šio reiso bilietų kaina. Žinoma tik tiek, kad maršrutas bus subsidijuojamas iš Didžiosios Britanijos iždo.