Veidai

2017.07.30 15:41

Seniausias pasaulyje Popiežiaus choras vyksta į gastroles po JAV

BNS 2017.07.30 15:41

Vatikano Siksto koplyčios choras išvyksta į pirmąjį per 30 metų turą po Jungtines Valstijas, siekdamas Niujorko, Vašingtono ir Detroito publikai pademonstruoti, kad atsikratė savo įpročių, dėl kurių pelnė „Siksto rėksnių“ reputaciją.

20 suaugusiųjų ir 30 berniukų choras, dar vadinamas „Popiežiaus choru“, yra seniausias pasaulyje. Giedoti pontifikams jis pradėjo prieš maždaug 500 metų. Šiandien jis reguliariai pasirodo Siksto koplyčioje, išpuoštoje Michelangelo šedevrais, šv. Petro bazilikoje, kai popiežius aukoja ten mišias, bei rengia savo koncertus užsienyje.

Girdint choristų švelnius balsus, sunku net įsivaizduoti, kad vos prieš kelerius metus jie būdavo vadinami „Siksto rėksniais“, nes per savo pasirodymus jie daugiau dėmesio skirdavo garsui, o ne atlikimo technikai.

„Išties, jie giedodavo tokiu būdu, kuris neturėjo jokio ryšio su senąja muzika“, – sakė choro vadovas monsinjoras Massimo Palombella.

Kad sugrąžintų chorui jo ankstesnę šlovę, kai XVI amžiuje jis pritraukdavo geriausius Europos dainininkus, M. Palombellai teko nemažai padirbėti. Jis ieškojo informacijos Vatikano archyvuose, tyrinėjo natas ir analizavo Renesanso kompozitorių rankraščius.

Dabar choras vėl pritraukia talentus. Šiuo metu chore dainuoja dainininkai iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Brazilijos ir Argentinos.

40-metis Diegogastonas Zamediomas sakė, kad būti pirmuoju choristu iš Argentinos pirmojo argentiniečio popiežiaus chore yra „maksimumo maksimumas“.

Choro vadovu 2010-aisiais paskirtas M. Palombella tikisi, kad koncertai Valstijose veiksmingai „perduos Dievo ir dvasingumo vaizdą, kurį su savimi neša ši muzika“.