Naujienų srautas

Veidai2013.05.19 15:31

Danija patiria dvi ekstazes

Danija šiuo metu patiria dvi ekstazes. Viena susijusi su tuo, kad vakar iškovojo pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse, o kita – kad kitais metais iš šio konkurso šaliai pavyks pasipelnyti. Taip teigia LRT radijo bendradarbė Danijoje. Tuo metu muzikos prodiuseris Martynas Tyla džiaugiasi, kad kitąmet „Eurovizija“ vyks nedidelėje šalyje.

Danija šiuo metu patiria dvi ekstazes. Viena susijusi su tuo, kad vakar iškovojo pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse, o kita – kad kitais metais iš šio konkurso šaliai pavyks pasipelnyti. Taip teigia LRT radijo bendradarbė Danijoje. Tuo metu muzikos prodiuseris Martynas Tyla džiaugiasi, kad kitąmet „Eurovizija“ vyks nedidelėje šalyje.

„[Danai išgyvena] dvi ekstazes. Viena – vakar, kad laimėjome, kad esame daininga tauta, o kita – kiek pinigų uždirbsime kitais metais, organizuodami „Euroviziją“, – LRT radijui sakė Danijoje gyvenanti LRT radijo bendradarbė Aistė Pileckytė-Hoffbeck.

Pasak jos, jau svarstoma, kokiame mieste kitąmet galėtų vykti dainų konkursas. Svarstoma, kad Kopenhaga būtų įdomiausia turistams, bet joje esą per mažai vietos, kad būtų surengtas tokio dydžio koncertas. Todėl gali būti, kad „Eurovizija“ 2014-aisiais vyks Danijos provincijoje, bet tikslios vietos, anot LRT radijo bendradarbės, kol kas niekas neskelbia. 

„Aš manau, kad kitais metais vėlgi tos gigantomanijos nebus, kuri būdavo kitose šalyse. Ir galėsime džiaugtis, kad ten pasirodys mūsų atstovas“, – sekmadienį sakė muzikos prodiuseris M. Tyla. Viename šios savaitės interviu muzikos prodiuseris teigė, jog šio konkurso organizavimas mažesnėje šalyje gali priartinti galimybę lietuviams pagaliau laimėti „Eurovizijos“ dainų konkursą. 

Kad laimėtų, imasi įvairių priemonių

Komentuodamas Danijos atstovės pergalę, M. Tyla prisipažino, jog pirmą vietą buvo numatęs kitam pasirodymui. „Aš tikrai negaliu teisti nugalėtojos, bet jeigu reikėtų rinkti man, aš vis dėlto pirmą vietą būčiau prognozavęs Azerbaidžano atstovui“, – sako M. Tyla. Tačiau pirmą penketuką jis tikina atspėjęs.

Prodiuseris atkreipė dėmesį, jog prognozės, kas laimės „Eurovizijos“ dainų konkursą, pildosi jau ne pirmus metus. Esą, jei žinotume, kas tas prognozes sudaro ir pirmas įvardina nugalėtoją, galėtume svarstyti, kaip laimėti konkursą.

M. Tylos teigimu, norėdamos laimėti, šalys imasi įvairiausių priemonių, pavyzdžiui, balsuoti už tam tikrą šalį ragina tam tikrų ambasadų darbuotojai. Tačiau įvairūs nesąžiningi būdai, pasak muzikos prodiuserio, yra neveiksmingi (viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija apie galimą „Eurovizijos“ balsų pirkimą – LRT.lt).

„Aišku, kad tai stipriai daryti įtakos negali. Jeigu daina nebus stipri, [...] neapgausi žmonių, nepribalsuosi. Atsiranda įvairių žmonių, savanorių, kurie tai daro, aš pats skaičiau tuos reportažus, pats mačiau tas žinutes. Ganėtinai kvailai atrodo, nes tenka bendrauti ne su vienos šalies prodiuseriais – kiek žinau, tokių primityvių dalykų nelabai kas daro“, – tvirtina M. Tyla.

A. Pojavio pasirodymu ir užimta vieta muzikos prodiuseris sako esąs patenkintas, o paklaustas, kaip vertina tai, kad kaimynai Lietuvai neskyrė balų, M. Tyla sakė pritariantis Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovui Audriui Giržadui.

„Žinote, iš tikrųjų A. Giržadas teisingai pasakė, kad čia nereiškia, jog jei vienais metais mes davėme, kitais metais ta šalis mums turėtų duoti. Aišku, džiugu, kad žmonės vis dėlto renkasi dainą, bet mes negalime paneigti, kad tarp 40 šalių vyksta geopolitiniai dalykai“, – įsitikinęs M. Tyla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi