Veidai

2017.07.22 23:45

Britų mokslininkai įvardijo 9 būdus, kaip išvengti demencijos

Medicinos tyrimų žurnalas „Lancet“ išspausdino straipsnį apie tai, kokie veiksniai turi didžiausios įtakos senatvinės silpnaprotystės ir Alsheimerio ligos išsivystymui. Tyrimą atlikusių britų medikų nuomone, bent 30 procentų šių problemų galima būtų išspręsti pakeitus gyvenimo būdą.

Senatvinės smegenų problemos persekioja mažiausiai 50 mln. žmonių pasaulyje, o per artimiausius 30 metų jų skaičius gali padidėti 2–3 kartus.

Britų medikai suskaičiavo, kad apie 35 proc. smegenų problemų sutrikimų susiję su per menku išsilavinimu – ypač kai mokslai metami nebaigus penktos klasės. Daug bėdų pridaro klausos sutrikimai, ypač jei tai pasireškia anksti – nuo 45-erių iki 65-erių metų, taip pat pavojingi yra rūkymas, depresija ir socialinė izoliacija.

Medikai rekomenduoja kovoti su hipertenzija ir antsvoriu ir su tuo susijusiu per menku fiziniu aktyvumu, ypač vidutiniame amžiuje. Turint omenyje, kad jie nevertino alkoholio vartojimo, sveiko maitinimosi ir gyvenimo užterštuose miestuose, gali paaiškėti kad dauguma senatvinių problemų kyla dėl netinkamo gyvenimo būdo.