Veidai

2017.07.22 13:49

Korgių parodoje Trakuose – per 90 korgių

Lukas Šniolis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.22 13:49

Vienas korgis, antras korgis, trečias korgis – turbūt šiam vaizdui nedaugelis galėtų atsispirti. Trakų rajone vykusioje specializuotoje šunų parodoje susirinko beveik 90 valų korgių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Valų korgių atsiradimo istorija – paini, manoma, kad valų šunys pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėti dar iki mūsų eros pradžios. Livija Zizevskė, korgių veislės pradininkė Lietuvoje sako, kad šie šunys veisti kaip pagalbininkai ūkiuose.

„Šie šunys atsirado Valijos žemėje, tai buvo galbūt palikuonys vikingų atvežtų šunų – švedų valhundų. Galbūt olandų šunų, kaip šiperkės, galbūt – ir baseto kraujo buvo. Žmogui jie padėdavo dirbdami fermose, ganydami galvijus ir aklius, beje, šitie maži trumpakojai šuniukai skirti stambių galvijų ir arklių ganymui. Jie pervarydavo bandas, jie saugodavo teritoriją nuo įsibrovėlio, kaimyno bandų ir jie dirbo visada su žmogumi“, – sako L. Zizevskė.

Korgiai ne tik praversdavo medžioklėje, bet ir prižiūrėdavo šeimininkų vaikus. Jie iki šių dienų išliko geriausi žmonių palydovai.

Plačiau apie šią veislę – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.