Veidai

2017.07.23 15:24

Religinis statinys, kurio statybos darbų Katalikų bažnyčia niekuomet nefinansavo

Šventosios Šeimynos bažnyčia, geriau žinoma kaip Sagrada Familia – geriausiai žinomas Barselonos pastatas. Katalonų architekto projektuota bažnyčia statoma jau daugiau kaip 130 m., ir šie darbai vykdomi tik iš suaukotų pinigų.

Jordi Fauli yra jau septintasis architektas, po Antoni Gaudi mirties perėmęs vadovavimą šioms statyboms. Komandai jis vadovauja nuo 2012 m., nors čia dirba nuo 1990-ųjų.

„Pradėjau čia dirbti, kai mane pasamdė tuometinis vyriausias architektas. Dabar čia dirba per 50 žmonių", – sako J. Fauli.

Kai pagaliau bus baigta, Sagrada Familia turės 18 bokštų ir tris fasadus. Visi statybos darbai finansuojami tik iš paaukotų ir už bilietus surinktų lėšų: nei Ispanijos vyriausybė, nei oficiali Katalikų bažnyčia šiam projektui pinigų niekada neskyrė. Nepaisant to, kasmet bažnyčiai surenkama per 25 mln. eurų.

„Šventosios šeimynos bažnyčią A. Gaudi pradėjo statyti visiškai neįprastu būdu: pradėjo statyti ją dalimis. Užuot pradėjęs nuo vidinių namo pamatų, su savo darbininkais jis pastatė Kristaus gimimo fasadą, tarsi pomirtinio gyvenimo simbolį“, – pasakoja architektas.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.