Veidai

2017.07.14 11:20

Baigiasi Pamplonos fiesta

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2017.07.14 11:20

Penktadienį baigsis garsusis San Fermino festivalis Pamplonoje. Po devynias dienas trukusių linksmybių tūkstančiai fiestos dalyvių nusiriš raudonas skareles ir atsisveikins su Pamplona iki kitos vasaros.

San Fermino festivalis, taip pavadintas Navaros šventojo globėjo garbei, turbūt yra žinomiausia Ispanijos šventė, nes ją išgarsino Ernesto Hemingway romanas „Fiesta“. Nuo tų laikų Pamploną ir jos garsiuosius bėgimus su buliais kasmet aplanko dešimtys tūkstančių turistų. 

Tiesa, bėgimuose gali dalyvauti tik sulaukę 18-os ir vietos valdžia perspėja, kad tai gana pavojinga. Vien šios fiestos metu nuo bulių nukentėjo daugiau kaip 30 žmonių, 8 iš jų ketvirtadienį. Laimė, niekas nežuvo. Penktadienio vidurnaktį Pamplonos festivalis bus oficialiai užbaigtas.

Tūkstančiai jo dalyvių susirinks centrinėje miesto aikštėje, nusiriš raudonas skareles ir uždegę žvakutes sudainuos dainą apie prabėgusias linksmas dienas.

Ispanijos šiauriniame Pamplonos mieste paskutinę San Fermino festivalio dieną per bėgimą su buliais sužeisti šeši žmonės, bet subadytų nebuvo.

Sevilijos apylinkėse Miuros ūkyje užauginti buliai 850 metrų trasą siauromis grįstomis Pamplonos senamiesčio gatvėmis įveikė per 2 min. 10 sekundžių. Tai greičiausias šių metų San Fermino bulių bėgimų rezultatas.

Vienas iš šešių nukentėjusiųjų patyrė sunkią galvos ir nugaros traumą, kitiems nustatyti smulkūs galvos ir veido sužeidimai. Mažiausiai vienam nelaimėliui sulaužyta ranka.

Vienas iš šešių nukentėjusiųjų patyrė rimtą galvos ir nugaros traumą, kitiems nustatyti smulkūs galvos ir veido sužeidimai. Mažiausiai vienam nelaimėliui sulaužyta ranka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt