Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Danija: paauglys rado retų vikingų epochos monetų

ELTA 2015.09.08 13:45

Paauglys aptiko retų vikingų epochos monetų, metalo detektoriumi tyrinėdamas lauką Danijos šiaurėje. Tai ketvirtadienį pranešė „The Associated Press“, remdamasi šalies Nacionalinio muziejaus atstovais.

Paauglys aptiko retų vikingų epochos monetų, metalo detektoriumi tyrinėdamas lauką Danijos šiaurėje. Tai ketvirtadienį pranešė „The Associated Press“, remdamasi šalies Nacionalinio muziejaus atstovais.

Michaelis Stokbro Larsenas dar prieš metus rado daugiau kaip 360 įvairių daiktų, tarp jų – 60 monetų. Radinys buvo laikomas paslaptyje iki plataus masto kasinėjimų pradžios. Ketvirtadienį sužinotos ekspertų išvados. Jie nusprendė, kad monetos buvo nukaltos Danijos ir Norvegijos karaliaus Haraldo Mėlyndančio laikais. Pasak padavimo, jis labai mėgęs mėlynes.

Haraldas Mėlyndantis valdė nuo 958 iki 986 metų. Būtent tada Danija priėmė krikščionybę.

M. S. Larsenas prisipažino, kad bičiuliai dažnai šaipydavosi iš jo pomėgio ieškoti artefaktų su metalo detektoriumi ir vadino jį „Botaniku“. Bet muziejaus atstovas Jensas Christianas Moesgaardas pavadino 16-mečio radinį „dar viena svarbia istorinės mozaikos dalimi“. Anot jo, tiek daug vikingų epochos monetų vienoje vietoje pastarąjį kartą buvo rasta 1939 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi