Veidai

2017.07.08 13:30

Italijos ambasadorius Lietuvoje: pasigesiu lietuviško klimato

Italijos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio darbą Lietuvoje pradėjo 2013-aisiais. Ši vasara – paskutinė, rudenį ambasadorius išvyksta iš Lietuvos. Ketverius metus su žmona Lietuvoje praleidęs diplomatas tikina, kad Lietuva jam tapo tikrais namais.

Italijos ambasadorius teigia, kad, nors kai ką gal ir nustebins, jis pasiges lietuviško klimato.

„Draugai iš Italijos, Lietuvos nuolat klausia, ar man čia ne per šalta? Man patinka vėsa, nepatinka didelis karštis, todėl Lietuvos klimatas labai malonus. Man trūks lietuviškos vėsumos, trūks draugų, surastų Lietuvoje. Trūks ir vienų iš gražiausių Europoje miškų, ežerų“, – sako St. Taliani de Marchio.

Diplomatinę karjerą ambasadorius pradėjo prieš daugiau kaip 30 metų. Dirbo Malaizijoje, Kinijoje, Prancūzijoje. Tiesa, politikos mokslais susidomėjo tik būdamas aštuoniolikos, iki tol užsiėmė automobilių ir motociklų sportu.

BNS nuotr.

„Paauglystėje nuo 14 ir 16 metų gyvenau ant motociklo. Kroso motociklais kartu su draugais leisdavomės į žygius po Italijos kalnus, ten rengdavome varžybas, atlikdavome šuolius. Būdamas 16-ikos susidomėjau automobiliais. Dalyvaudovau Italijos kalnų automobilizmo varžybose. Vėliau, pradėjęs karjerą, sukūręs šeimą primiršau šitą pomėgį. Lankydamasis Palangoje turėjau progos jį ir vėl prisiminti“, – pasakoja ambasadorius.

Daugiau apie tai – Luko Šniolio reportaže.