Veidai

2017.07.08 12:00

Tiltas, prie kurio fotografuotis atvyksta net jaunavedžiai iš Azijos

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.07.08 12:00

Per Prahą tekančios Vltavos krantus jungia net 15 tiltų, tačiau daugiausia turistų ir vietinių gyventojų dėmesio sulaukia seniausias iš jų – Karolio tiltas. Dėl nuotraukos ant ilgiausio gotikinio tilto Europoje į Čekiją traukia net jaunavedžiai iš Azijos.

500 metrų ilgio tiltas pavadintas Šventosios Romos imperatoriaus Karolio IV vardu, kuris, kaip pasakojama, 1357-aisiais padėjo pirmąjį tilto pamatų akmenį. 

„Neseniai, atliekant tyrimą, čekų buvo klausiama, kuri istorinė asmenybė jiems atrodo svarbiausia. Dauguma atsakė, kad karalius Karolis IV, nes jis pastatė tokius architektūros paminklus, kaip Karolio tiltas“, – pasakoja vieno Čekijos muziejaus direktorius Zdenekas Bergmanas.

Senamiesčio tilto bokštas kadaise tarnavo ir kaip triumfo arka. Prieš karūnaciją pro juos praeidavo visi Bohemijos karaliai.

Dabar per dieną Karolio tiltu pereina apie 30 000 žmonių. Ant tilto visuomet daug gatvės menininkų, kuriems tai – gera vieta parodyti ir parduoti savo paveikslus.

Karolio tiltą puošia 30 apaštalų, angelų ir teologų skulptūrų, tačiau visos jos – tik kopijos. Originalai saugomi muziejuje, o pati seniausia skulptūra, vaizduojanti šventąjį Joną Nepomuką, – unikali.

„Ši skulptūra ant tilto atsirado pirmoji, pastatyta 1683-iais metais. Čia vaizduojamas šventasis Jonas Nepomukas. Tai – vienintelė bronzinė skulptūra. Šventasis Jonas tiltų globėju laikomas visame pasaulyje, bet ypač gerai jis žinomas Europoje. Jis saugo žmones, einančius virš vandens“, – pasakoja muziejaus direktorius.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt