Veidai

2017.07.03 17:29

San Franciskas gali pasigirti naujai atidaryta „žiurkių kavine“

BNS2017.07.03 17:29

Graužikų nešiojamas buboninis maras galbūt skamba nepatraukliai, tačiau įkvėpė kelis savitą viziją turinčius San Francisko gyventojus įkurti naują užkandinę „Žiurkių kavinė“.

Šeštadienį atidaryta laikinoji kavinė lankytojams siūlo pusryčius su pyragaičiais, kava ir arbata, taip pat galimybę pažaisti su naminėmis žiurkėmis.

Kavinė įsikūrė San Francisko požemiuose (The San Francisco Dungeon) – turistų pamėgtame interaktyviame muziejuje, kuriame lankytojai gali susipažinti su tamsia miesto praeitimi, pradedant Alkatraso kalėjimu, baigiant žiauriu ir godžiu aukso karštinės laikotarpiu. Sumanymas pasiūlyti lankytojams 50 JAV dolerių kainuojančius pusryčius su žiurkėmos kilo darbuotojams svarstant planus įrengti ekspoziciją, supažindinančią su mieste XX a. pradžioje siautusia maro epidemija.

„Čia, San Franciske, pasakojame apie (buboninį) marą, ir vasarai norėjome surengti ką nors tikrai ypatinga, – teigė muziejaus darbuotojas Matthew Gunteris. – Norėjome pagyvinti pasakojimą, leisti lankytojams iš arčiau susipažinti su žiurkėmis; žinoma, jos neužsikrėtusios maru.“

Kelios dešimtys žmonių nepagailėjo pinigų, kad patektų į vienus iš dvejų organizuojamų pusryčių. Jų metu lankytojai gali pabendrauti su 6–8 žiurkėmis, o ateityje muziejus planuoja rengti ir daugiau tokių pusryčių.

Bilietai liepos 1 ir 8 dienoms buvo išpirkti per mažiau nei valandą, teigė požemių atstovė spaudai Krissi Reeves.

„Žiurkytės tikrai mielos, o bilietus nusipirkę žmonės, manau, ir taip jau žino, kad mėgsta žiurkes; taigi nemanau, kad jie bijos“, – teigė K. Reeves.

Muziejui žiurkes parūpins Kalifornijoje įsikūrusi ne pelno organizacija „Rattie Ratz“, padedanti surasti žiurkėms naujus namus.

„Žiurkėms patinka būti glostomoms, ir jos tikrai meilios, daug meilesnės negu kiti maži gyvūnėliai“, – sakė organizacijos atstovė Jennifer Girgar.

Žiurkių kavinė duris atidaro tuo metu, kai Azijoje, JAV ir Europoje klesti kačių kavinės – jose lankytojai gali mėgautis gėrimais, aplink vaikštinėjant katėms. Daugelis šių įstaigų padeda surasti savo augintinėms naujus namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt