Veidai

2017.07.01 17:25

Kinija rengiasi paleisti antrą galingą raketą nešėją

BNS 2017.07.01 17:25

Kinija, vykdanti ambicingą kosmoso programą, rengiasi sekmadienį paleisti galingą raketą, skirtą iškelti kosmoso stoties komponentus, tolimojo kosmoso tyrinėjimo zondus ir ryšių palydovus.

„Long March 5 Y2“ yra antra Pekino sunkioji raketa, galinti nešti iki 25 tonų krovinį – maždaug tiek sveria 16 lengvųjų automobilių. Ji pakils iš Venčango centro atogrąžų saloje Hainane ir neš naują eksperimentinį ryšių palydovą „Shijian 18“, šeštadienį pranešė valstybinis transliuotojas CGTN.

Pranešime sakoma, kad palydovas skries geosinchronine orbita ir teiks ryšių paslaugas virš Kinijos teritorijos. Jis turėtų pagerinti interneto ryšį ir sudaryti galimybę žiūrėti daugiau televizijos kanalų.

Raketos degalų bakus pradėta pildyti šeštadienį po pietų, pranešė CGTN.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ praėjusią savaitę pranešė, kad „Long March-5 Y2“ bus varoma skystu vandeniliu, žibalu ir skystu deguonimi.

Pekinas savo kosmoso programą, į kurią investuota keli milijardai dolerių, laiko savo ekonomikos pakilimo ir Komunistų partijos, ištraukusios šalį iš skurdo, pergalės simboliu.

Praėjusį mėnesį Kinija sėkmingai paleido raketą „Long March 4B“. Ji iškėlė pirmąjį kinų rentgeno teleskopą, kuriuo bus tyrinėjamos juodosios skylės, pulsarai ir gama žybsniai.

Balandžio mėnesį pirmasis Kinijos krovininis erdvėlaivis susijungė su kosmine laboratorija. Tai buvo dar vienas svarbus kinų žingsnis siekiant savo ambicingo tikslo – iki 2022-ųjų įkurti nuosavą kosminę stotį, kurioje įgula dirbtų visą laiką.