Veidai

2017.06.28 10:25

Vokiečių dailininko M. Beckmanno paveikslas parduotas už rekordinę 40,8 mln. eurų sumą

BNS 2017.06.28 10:25

Vokiečių dailininko Maxo Beckmanno paveikslas „Paukščio pragaras“ (Holle der Vogel) „Christie`s“ impresionistinio ir moderniojo meno aukcione antradienį buvo parduotas už 36 mln. svarų (40,8 mln. eurų).

Šis paveikslas tapo brangiausiai kada nors aukcione parduotu vokiečių ekspresionizmo tapybos darbu.

1937–1938 metais nutapytas paveikslas, vaizduojantis baisius paukščius primenančias būtybes, puolančias nuogus žmones, yra laikomas vienu svarbiausių M. Beckmanno antinacistinių pareiškimų.

„Šis simbolinis paveikslas buvo vieningai pripažintas ekspresionizmo „Gernika“, o tarptautinį susidomėjimą rodė energingas varžymasis ... aukciono salėje ir telefonu“, – sakoma „Christie`s“ impresionistinio ir moderniojo meno padalinio tarptautinio direktoriaus Adrieno Meyerio pareiškime.

M. Beckmannas (1884–1950) pelnė didelį pripažinimą savo gimtojoje Vokietijoje. Garsiausi meno pardavėjai pristatydavo jo darbus privatiems kolekcininkams, kol nacių režimas jo darbus paskelbė „išsigimusiais“ ir 1937 metais pašalino juos iš Vokietijos muziejų.

Tuomet menininkas išvyko iš savo tėvynės į Amsterdamą, kur pragyveno dešimtmetį ir iš kurio paskui išvyko į Jungtines Valstijas.

M. Beckmannas mirė Niujorke, būdamas 66 metų amžiaus, pakeliui į Metropoliteno muziejų, kur buvo eksponuojamas jo „Autoportretas su mėlynu švarku“ (Selbstbildnis in blauer Jacke).

Iš pradžių „Paukščio pragaras“ buvo vertinamas maždaug 34 mln. eurų, o galutinė kaina smarkiai pranoko ankstesnį M. Beckmanno aukcionų rekordą – 2001 metais sumokėtus 20 mln. eurų