Veidai

2017.06.27 20:00

5 olimpinio čempiono patarimai miesto dviratininkams

LRT.lt2017.06.27 20:00

Olimpinis čempionas Gintautas Umaras iki šiol aktyviai mina pedalus ir domisi viskuo, kas susiję su dviračiais, rašoma pranešime spaudai. Artėjant didžiausiai Lietuvos dviračių šventei „Velomaratonui“, G. Umaras pateikė 5 patarimus miesto dviratininkams.

„Velomaratonas“ man yra žvaigždė, po kurios pasirodymo, dviračių populiarumas ženkliai išaugo. Daugėja dviratininkų minančių miesto gatvėmis, todėl jų saugus važiavimas yra vienas pagrindinių klausimų, į kurį visada stengiuosi atkreipti dėmesį“, – sakė du olimpinius aukso medalio 1988-aisiais iškovojęs G. Umaras.

1. Svarbiausia „saugumo priemonė“ –  galva

Į gatves važiuokite tik „pasiėmę galvą“. Galva yra svarbiausia saugumo priemonė. Turime atminti, kad mes patys esame atsakingi už savo saugumą. Prisiminkime, kad net iš šalutinio kelio išvažiuojantis vairuotojas mūsų gali nepastebėti. Reikia būti pasirengus išvengti susidūrimo.

2. Būkite matomi

Svarbiausia – drabužis, kuris leidžia dviratininkui būti matomam. Nereikia rengtis liemenės, kuri neleidžia kūnui kvėpuoti. Tiesiog apsirenkime ryškų džemperį, marškinėlius arba striukę.

Būtinai turėkite žibintus. Idealus variantas – mirksinčios šviesos. Įsijunkite ryškias LED šviesas net dieną. Rekomenduoju ir vaikams, važiuojantiems šaligatviu, – įsijunkite šviesas.

3. Į darbą neskubėkite

Kelionė dviračiu į darbą yra puikus užsiėmimas. Važiuokite lengvai, tarsi žingsniuotumėte. Nebūtina sukaisti ir suprakaituoti, to galima išvengti.

4. Įsigykite patogią aprangą

Apsirenkite patogiai ir nebijokite išleisti pinigų specialiems rūbams ir avalynei. Apranga labai ilgai tarnauja ir suteikia patogumo jausmą. Taip pat nepamirškite pirštinių ir, žinoma, šalmo.

5. Turėkite gerą spyną

Dviratis – kaip piniginė – paliktas ne vietoje yra vagiamas arba pasiimamas. Visada saugiai pritvirtinkite dviratį tinkama spyna.

Rugpjūčio 20-ąją startuosiantis 8-asis „Velomaratonas“ plečiasi ir žada dar daugiau pramogų dviračių sporto mylėtojams. Dviratininkų ir miesto svečių lauks pramogų miestelis, įvairios rungtys. Pirmąsyk vyks atskiri paspirtukų, riedlenčių ir riedučių važiavimai.

Renginio organizatoriai kviečia registruotis interneto svetainėje. Registracija mėgėjams ir vaikams iki liepos 23 d. nemokama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt