Veidai

2017.06.26 13:33

D. Trumpo melagysčių sąrašas užpildė visą „The New York Times“ puslapį

15min.lt 2017.06.26 13:33

„The New York Times“ skyrė visą puslapį savo leidinyje ir suregistravo visus Donaldo Trumpo pamelavimus nuo pat jo inauguracijos prieš penkis mėnesius, rašo „Business Insider“.

„The New York Times“ D. Trumpo melagysčių sąraše yra daug temų, pavyzdžiui, Irako karas, NATO, prieštaringai sutiktas kelionių draudimas, minios dydis D. Trumpo inauguracijos metu, besitęsianti kontroversija dėl Rusijos vaidmens 2016 metų rinkimuose ir daug kitų.

Jo kelionė į žvaigždes prasidėjo nuo pareiškimo, kad buvęs prezidentas Barackas Obama gimė Kenijoje ir nėra JAV pilietis. 2011 metais jis garsiausiai ragino B. Obamą paviešinti savo gimimo liudijimą, ką galiausiai jis ir padarė. Viešai D. Trumpas savo komentarų nepaneigė iki pat praėjusių metų rugsėjo. Taigi tik praėjus penkeriems metams po savo konspiracijos teorijos sukūrimo jis jos atsisakė.

Tuomet jis kaltino kandidatę į JAV prezidento postą Hillary Clinton neva ji davė pradžią šiai sąmokslo teorijai. D. Trumpo pomėgis spjaudytis neteisingais faktais taip pat lėmė, kad buvęs FTB direktorius Jamesas Comey buvo priverstas prisiekęs pasakyti, kad jis nepasitiki prezidento sąžiningumu dėl susitikimų tikslo.

Kai jo Senato Žvalgybos komiteto pirmininkas Richardas Burras paklausė, kodėl jis atidžiau dokumentavo susitikimus su D. Trumpu nei su B. Obama, J. Comey atsakė: „Aš buvau nuoširdžiai susirūpinęs, kad jis gali meluoti apie mūsų susitikimų prigimtį, todėl pamaniau, kad dokumentuoti juos yra labai svarbu.“