Naujienų srautas

Veidai2017.06.26 09:30

Diplomatinių santykių su Vokietija metines Kinija pažymėjo dovanodama pandas

Į Berlyno zoologijos sodą atvyko dvi naujos pandos iš Kinijos. Jos ne tik pakeis 2012-aisiais nugaišusį seniausią pasaulio pandos patiną Bao Bao, bet taps diplomatinių santykių tarp Vokietijos ir Kinijos, 45-erių metų jubiliejaus, simboliu.

Specialiu skrydžiu dvi milžiniškos pandos atvyko iš Kinijos į Vokietiją. 4-erių patelė Meng Meng ir septynerių patinas Jiao Qing į Berlyną atvyksta 15 metų. Vokietija už šias pandas kasmet sumokės po milijoną dolerių, kurie bus skirti Kinijos pandų priežiūros ir veisimo programai. Naujas Berlyno zoologijos sodo žvaigždes pasveikino Kinijos ambasadorius.

„Kinijoje pandos yra šventos, jos – draugiškumo ir solidarumo ambasadorės. Tikiuosi, kad Meng Meng ir Jiao Qing Berlyne jausis kaip namie. Taip pat tikiuosi, kad jūs pamilsite jų meilės vaisius“, – linkėjo Kinijos ambasadorius Vokietijoje Shi Mingde.

Tai tik pirmoji ceremonija. Po dviejų savaičių, per G-20 suvažiavimą Vokietijoje ir kai pandos šiek tiek apsipras naujoje aplinkoje, jų lauks formalus priėmimas, kuriame dalyvaus Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.

Šiemet sukanka 45-eri, kai Vokietija ir Kinija užmezgė diplomatinius santykius. Pandos – vienas svarbiausių Kinijos diplomatijos įrankių, tai pripažinimo kitai šaliai ženklas.

Kinijos valdžia pandas dovanoja tik toms šalims, su kuriomis turi gerus ir tvirtus santykius. Šis gestas dar vadinamas pandų diplomatija.

Daugiau apie pandų diplomatiją – Ino Kinčino reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi