Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Ar šiandien išauš A. Pojavio valanda?

„Eurovizija“ visuomet yra didžiulis šou. Nesvarbu, ar patinka joje skambanti muzika, ar ne, tačiau pats šou iš techninės pusės yra aukščiausio lygio – čia panaudojamos visos technologinės naujovės. Todėl šį renginį stebėti labai įdomu“, – teigė radijo stoties LRT Opus vyriausiasis redaktorius, muzikologas Darius Užkuraitis. LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ D. Užkuraitį apie Andriaus Pojavio šansus šiame konkurse kalbino žurnalistas Juras Jankevičius. Kaip per 3 minutės sužavėti Europą, neturint jokių ypatingų vokalinių sugebėjimų ir tik vidutinės kokybės muzikinį kūrinį?

„Eurovizija“ visuomet yra didžiulis šou. Nesvarbu, ar patinka joje skambanti muzika, ar ne, tačiau pats šou iš techninės pusės yra aukščiausio lygio – čia panaudojamos visos technologinės naujovės. Todėl šį renginį stebėti labai įdomu“, – teigė radijo stoties LRT Opus vyriausiasis redaktorius, muzikologas Darius Užkuraitis. LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ D. Užkuraitį apie Andriaus Pojavio šansus šiame konkurse kalbino žurnalistas  Juras Jankevičius.

Kaip per 3 minutės sužavėti Europą, neturint jokių ypatingų vokalinių sugebėjimų ir tik vidutinės kokybės muzikinį kūrinį?

Charizma dar nepamaišė niekam. Manau, net jeigu „Eurovizijos 2010“ nugalėtojos vokietės Lenos kūrinį būtų sudainavusi bet kuri kita atlikėja, ji nugalėjusi nebūtų. Taigi charizma šiame konkurse turi didelę reikšmę.

Mažai lietuvių tiki A. Pojavio pergale. Kodėl taip atsitiko?

O kada lietuviai tikėjo savo atstovais „Eurovizijoje“? Nei 2012 m. tikėjo Donatu Montvydu, nei 2011 m. – Evelina Sašenko, nei 2010 m. – Sasha Son(g). Lietuviai niekada netiki savais. O yra taip, kad į finalą patenkame vis dažniau.

Kas galėtų paneigti, kad šiandien ims ir išaus A. Pojavio diena?

To paneigti negali niekas. Apskritai ši „Eurovizija“ nėra tokia ryški kaip jos pirmtakės. A. Pojavio daina galbūt ir nėra pati geriausia, bet bendrame kontekste ji nėra blogiausia. Nenustebčiau, jeigu A. Pojavis pusfinalyje patektų ir į dešimtuką, o finale – neliktų paskutinis.

Ar Lietuvai tikrai labai reikia pirmosios vietos?

Aš asmeniškai norėčiau. Kodėl ne?

Šiemet ir vėl balsuos ne tik žiūrovai, bet ir specialistai, kaip A. Pojavį įvertins ekspertai ir žiūrovai?

Be jokios abejones, geriau vertins žiūrovai. Komisijoje dažniausiai būna muzikantai profesionalai ir jie reikalauja kažko išskirtinio – puikaus vokalo ir pan. O žiūrovai labiau pasiduoda jausmams. Vėlgi nematau jokių priežasčių, kodėl A. Pojavio turėtų nepastebėti komisija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi