Veidai

2017.06.23 11:57

Minima atsivesk savo šunį į darbą diena

LRT.lt2017.06.23 11:57

Kai kuriems šunų augintojams šis penktadienis ypatinga diena – tai vienintelė diena per metus, kai į darbą jiems leidžiama ateiti kartu su savo augintiniu. 1999 m. Didžiojoje Britanijoje gimusi socialinė iniciatyva, kurios šūkis – „atsivesk savo šunį į darbą“ (Take Your Dog to Work Day), netruko išpopuliarėti visame pasaulyje, teigiama pranešime spaudai.

Iniciatyvos sumanytojai šią dieną kviečia pagalvoti, kaip kiekvienas galime prisidėti, kad kuo mažiau keturkojų savo dienas leistų prieglaudose. Tuo pačiu ši diena yra priminimas, kad šuo yra puikus draugas, galintis suvienyti ne tik šeimos narius, bet ir kolegas.

Už priglaustą gyvūną – 100 Eur vertės dovanų

Ši diena kelerius metus minima ir Lietuvoje. „Lietuvoje yra 37 gyvūnų prieglaudos, kuriose savo šeimininkų laukia keli tūkstančiai gyvūnų. Galvojant, kaip galima pakeisti šią situaciją, visuomet verta pradėti nuo savęs. Visus savo darbuotojus, kurie galvoja apie augintinį, motyvuojame jį pasiimti iš prieglaudos. Mūsų sukurta motyvacinė sistema pasiteisino ir mes per pusmetį jau turime 5 sėkmės istorijas“, – sako „Mars Lietuva“ korporacinių  reikalų vadovas Mindaugas Rupšys.

Kaip pasiruošti šuns atėjimui į darbą?

Iniciatyvą, kuri bent kartą per metus ragina į darbą atsivesti šunis, sugalvojo tarptautinė organizacija „Pet Sitters International“ (PSI). Minintiems šią dieną, organizacija savo internetiniame puslapyje yra paruošusi elektroninį gidą, kaip pasiruošti keturkojo draugo vizitui į biurą. Pirmiausia siūloma gyvūnui į vietą, kuris jis gulės, atnešti jo guolį ar patiesti pledą, suplanuoti šuns maitinimo ir vedžiojimo laiką. 

Atvykus į darbą, rekomenduojama su šunimi biure pasivaikščioti, duoti jam susipažinti su čia esančiais žmonėmis, priprasti prie naujų kvapų, trumpai informuoti kolegas apie augintinio įpročius. Be to, patariama, ką daryti, jei šuo vengia per didelio bendradarbių dėmesio, kada išvykti, kad šuns vizitas darbe neprailgtų.

Visą sąrašą vietų – kavinių, restoranų, parduotuvių ir kt., kurios Lietuvoje yra palankios gyvūnams, galima rasti adresu www.draugiskigyvunams.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt