Veidai

2017.06.23 12:00

Alpinistas po ekspedicijos į 5-ą pagal aukštį pasaulio viršukalnę: Makalu kalnas turi charakterį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.06.23 12:00

Keliautojas, alpinistas Saulius Damulevičius, grįžęs iš kopimo į Makalu – 5-ą pagal aukštį pasaulio viršūnę, sako, kad šis kalnas, kuris siejamas su indų dievybe Šyva, turi savo ryškų charakterį. Makalu pasižymi aštriais kampais, o prieiti prie kalno yra ypač sunku – tai gali užtrukti iki savaitės.

5 savaites ekspedicijoje su tarptautine grupe praleidęs alpinistas atskleidžia, kad lipant į bet kurią viršukalnę reikia duoti laiko kūnui prisitaikyti. Tačiau Makalu viršukalnė pasiduoda dar sunkiau dėl savo sudėtingo reljefo. Keliautojas S. Damulevičius pasakoja, kad po vienos dienos kopimo kitą dieną kartais likdavo stovyklavietėje, nes trūkdavo jėgų naujiems išbandymams.

Tačiau ekspedicijoje buvo ir to, kas alpinistą nustebino per tas penkias savaites, praleistas ant Makalu. „Nesitikėjau, kad bus taip šalta. Net ir bazinėje stovykloje pusiaudienį reikėjo būti su pūkine striuke, kurią apsivilkęs kopdavau į kalną. Visą laiką nakvodavau apšarmojusioje palapinėje, tik kelias naktis, kai snigo, buvo šiek tiek šilčiau“, – įspūdžius dėstė alpinistas.

Daugiau apie įspūdingą kopimą – pokalbyje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt