Naujienų srautas

Veidai2017.06.22 10:38

Kviečia į renginį apie legendomis apipintus miško sanitarus

LRT.lt 2017.06.22 10:38

Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras tęsia renginių ciklą „Gamta po stogu“. Birželio 28 d. 18 val. kviečiama į intriguojantį susitikimą su „Baltijos vilku“.  Lankytojų centre svečiuosis nevyriausybinės organizacijos „Baltijos vilkas“ nariai, kurie papasakos apie vilkus  –  itin paslaptingus gyvūnus, teigiama pranešime spaudai.

Vilkai – bendruomeniniai gyvūnai ir yra labiausiai prisitaikę gyventi grupėmis. Lietuvoje gyvenantis pilkasis vilkas (lot. Canis lupus) – stambiausias iš visų laukinių šuninių šeimos, proporcingo sudėjimo žinduolis, visų naminių šunų protėvis. Medžiodami ir augindami jauniklius suaugę vilkai vienas kitam padeda. Vilkai vadinami miško sanitarais, nes daugiausia medžioja nukaršusius ar ligotus gyvūnus. Žmonės ir vilkai nuo seno gyveno kaimynystėje, todėl susiformavo sudėtingi tarpusavio santykiai. Iš vienos pusės vilkų buvo bijoma, jie naikinami, tačiau tuo pačiu jie buvo ir gerbiami, jų atvaizdais puošti herbai, skydai.

Vilkas – plėšrūnas, keliantis daugiausia tikrų ir įsivaizduojamų konfliktų. Tai yra žmogui nepatogi rūšis, nes jos natūralus elgesys kertasi su žmogaus ūkiniais interesais. Iš kitos pusės, vilkas yra svarbūs Lietuvos miškų ekosistemai, todėl organizacija „Baltijos vilkas“ pasirinko vilką kaip vienu metu išskirtinai svarbią, tačiau ir pažeidžiamą rūšį, kuriai reikalingas nuolatinis dėmesys. Konfliktų su žmogaus veikla sprendimų paieška yra tapusi iššūkiu. „Baltijos vilko“ aktyvistai siekia, kad žmogus sugebėtų gyventi ir vykdyti savo veiklą greta gyvybingos ir savo natūralų vaidmenį gamtoje atliekančios vilkų populiacijos.

Renginys apie vilkus vyks birželio 28 d. Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi