Naujienų srautas

Veidai2017.06.22 10:24

Niujorko Taimso aikštėje mankštinosi tūkstančiai jogos entuziastų

BNS 2017.06.22 10:24

Neoninėmis šviesomis žėrinčioje triukšmingoje Niujorko Taimso aikštėje tūkstančiai jogos entuziastų trečiadienį šventė vasaros saulėgrįžą ir Tarptautinę jogos dieną.

„Visada norėjau ateiti į jogą Taimso aikštėje. Šiemet išėjau į pensiją, taigi, dabar galėjau (tai padaryti)“, – sakė 62 metų buvusi mokyklos direktorė Kathy Gaffney. Ji ankstų trečiadienio rytą keltu atplaukė iš Staten Ailando, kad užsiimtų kuo geresnę vietą.

Organizatorių skaičiavimais, šešiuose valandos trukmės jogos užsiėmimuose, kurie prasidėjo 7 val. 30 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku, dalyvavo apie 12 tūkst. žmonių. Šis renginys, per kurį pažymima oficiali vasaros pradžia ir ilgiausia metų diena, jau vyko 15-ą kartą.

Pastaruosius trejus metus jis sutampa ir su Tarptautine jogos diena.

„Tai yra valios galia, – juokdamasi apie Taimso aikštėje tvyrantį triukšmą kalbėjo 40-metė Magdalena Leszko. – Pasilinksminti ir būti bendruomenės dalimi. Tai išmėgina ribas.“

Niujorke gyvenanti malaizietė Chloe Liu atėjo į renginį su dviem draugėmis kinėmis.

„Galėti užsiimti joga Taimso aikštėje, vidury šios chaotiškos ir triukšmingos vietos; sugebėti pasiekti ramybę ir savitvardą, – dalijosi įspūdžiais 49 metų moteris. – Man tai pavyko; ne visą laiką, bet su pertrūkiais.“

Vienoje judriausių pasaulio aikščių, saugomoje budrių policijos pajėgų, organizatoriai išdalijo dalyviams žalius jogos kilimėlius ir vandens buteliukus, o tada pradėjo užsiėmimą.

„Pirmais metais dalyvavo tik trys žmonės; oras tądien buvo siaubingas, lijo, – sakė jogos instruktorius ir vienas iš renginio organizatorių Douglasas Stewartas. – Tačiau bėgant metams jis (renginys) ėmė augti.“

2015-aisiais, kai birželio 21-oji buvo paskelbta Tarptautine jogos diena, renginyje dalyvavo 17 tūkst. žmonių, o tarp jų buvo ir tuometis Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą