Veidai

2017.06.22 09:42

J. Kennedy laikrodis aukcione nupirktas už beveik 380 tūkst. dolerių

BNS2017.06.22 09:42

Buvusios JAV pirmosios ponios Jacqueline Kennedy išgraviruotas auksinis „Cartier“ laikrodis ir atsidėkojant jos padovanotas paveikslas trečiadienį aukcione Niujorke buvo parduoti už 379 500 dolerių (341,5 tūkst. eurų), pranešė „Christie`s“.

„Tank“ laikrodį J. Kennedy 1963 metų vasarį padovanojo jos svainis kunigaikštis Stanislawas Radziwillas.

Ši dovana turėjo tapti atminimu apie 50 mylių (80 km) žygiui Palm Biče, kurį, norėdamas paskatinti amerikiečius judėti, rėmė buvęs tuometis prezidentas Johnas F. Kennedy.

Laikrodžio nugarėlėje išgraviruota: „Nuo Staso – Jackie, vasario 23-oji. 1963-ieji. Nuo 2:05 iki 21:35“. Įraše nurodytas 19,5 val. trukusio žygio starto ir finišo laikas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Atsidėkodama pirmoji ponia padovanojo S .Radziwillui savo nutapytą paveikslą, vaizduojanti kunigaikštį ir Chucką Spaldingą, artimą prezidento draugą. Užrašas ant paveikslo skelbia: „Vasario 23-ioji, 1963-ieji. Nuo 2:05 iki 21:35/ Nuo Jackie – Stasui, su meile ir susižavėjimu.“

J. Kennedy būdavo dažnai nufotografuojama su šiuo laikrodžiu. Už jį ir paveikslą tikėtasi gauti 60–120 tūkst. dolerių, bet jis jau po trijų minučių buvo nupirktas už daug didesnę kainą, pranešė aukcionas. Nurodoma, kad buvo pateikta keliolika individualių pasiūlymų.

„Per 20 metų, kai pardavinėju laikrodžius, niekada nemačiau tokio susijaudinimo“, – prieš aukcioną naujienų agentūrai AFP sakė „Christies“ laikrodžių padalinio tarptautinis vadovas Johnas Reardonas.

„Daugelyje garsiausių jos nuotraukų atvaizdo kamputyje ant jos riešo galima pamatyti šį „Cartier Tank“, – sakė jis.

Pirkėjo tapatybė kol kas neatskleista, bet J. Reardonas sakė, kad galimybe įsigyti „ir ant riešo užsisegti Kameloto dalelę“ domėjosi potencialūs pirkėjai iš Azijos, Europos ir Jungtinių Valstijų.

Daugiau kaip 50 metų senumo laikrodžio būklę J. Reardonas pavadino „nepaprasta, atsižvelgiant į amžių“. Jis pridūrė, kad jo dirželis yra tas pats, kurį daug metų nešiojo J.Kennedy.

J.Kennedy yra viena populiariausių Amerikos pirmųjų ponių, prisimenama dėl savo stiliaus, elegancijos ir rafinuoto būdo. Po vyro nužudymo 1963 metais ji pasinėrė į gedulą, bet vėliau ištekėjo už graikų laivybos magnato Aristotle Onassio.

Ji mirė 1994 metais Manhatane, būdama 64-erių.

S. Radziwillas buvo garsios lietuvių ir lenkų aristokratų Radvilų giminės palikuonis, politinis emigrantas ir diplomatas. Antrojo pasaulinio karo pradžioje jis kovėsi su naciais, įsiveržusiais į Lenkiją, bet pasipriešinimui žlugus pasitraukė į užsienį. Vėliau jis vedė Jackie seserį Lee.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt