Naujienų srautas

Veidai2017.06.21 17:20

Kinijoje prasidėjo plačiai kritikuojamas šunienos festivalis

ELTA 2017.06.21 17:20

Nepaisant nuolat didėjančios kritikos, trečiadienį Pietų Kinijos Julino mieste prasidėjo tradicinis šunienos festivalis, per kurį kasmet sudorojama daugiau kaip 10 000 keturkojų. Gyvūnų apsaugos aktyvistų duomenimis, žinybos su prekeiviais susitarė dėk kompromiso, kuriuo remiantis, vienoje prekyvietėje gali būti išdėliotos tik dvi šunų maitos. Tačiau daugelis prekybininkų ribojimų nepaiso, informuoja agentūra AFP.

Festivalio vietoje matėsi gausios policijos pajėgos, tačiau pareigūnai kontrolės nevykdė. Prekeiviai ir klientai nebuvo pasiruošę atsisakyti šimtmečių senumo tradicijos.

40-metis Li Yongwei sakė, kad šuniena yra kaip bet kokia kita mėsa „Negalima nieko versti daryti to, ko jis nenori. Taip kaip nereikėtų nieko versti būti budistu, musulmonu ar krikščioniu“, – pridūrė jis. Kitas 25 metų vyras sakė, kad vyriausybė negalėtų uždrausti festivalio, net jei norėtų: „Tai juk tradicija.“

Šunienos festivalis Kinijoje yra šimtmečių tradicija. Naujienų agentūros „Xinhua“ duomenimis, žmonės tiki, kad šunienos valgymas suteikia jiems ypatingos jėgos. Gyvūnų apsaugos aktyvistai ritualą vadina ypač žiauriu: daugelis šunų užmušami arba gyvi sumetami į vandenį, nes žmonės tiki, jog gyvūnams išsigandus mėsa tampa itin skani.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi