Veidai

2017.06.21 13:14

Eurokomisaras ramina: ES neketina uždrausti belgiškų bulvyčių

BNS 2017.06.21 13:14

Europos Komisija nori pasakyti visiems belgams ir visam pasauliui: garsiosioms bulvytėms pavojus negresia.

Vieno Belgijos regiono ministras suneramino šalį perspėjimais, kad – o, šventvagystė! – Europos Sąjunga privers bulvytes prieš gruzdinimą blanširuoti, kad būtų pašalinta kaip galima daugiau kancerogenų. Tai iš esmės pakeistų bulvyčių paruošimo būdą, pagal kurį dabar žalios bulvytės dukart nardinamos į vis karštesnius riebalus.

Rezultatas turėtų būti traškios, bet viduje minkštos, aukso spalvos lazdelės, pakankamai riebaluotos, kad ant jų laikytųsi jūros druska ir daugybė majonezo.

Iš pradžių jas nublanširuok – ir laiko patikrintas procesas nebeįmanomas.

„Tai būtų didžiulis mūsų bulvyčių kultūros nuskurdinimas, – Europos sveikatos komisarui rašė flamandų turizmo ministras Benas Weytsas. – Būtų gaila, jei ES uždraustų šią dievišką tradiciją.“ Laiško tekstą gavo naujienų agentūra AP.

Tačiau Europos Komisijos atstovas Margaritis Schinas antradienį oficialiai pareiškė, kad bijoti nėra ko.

„Komisija neturi jokių ketinimų, kartoju: jokių ketinimų uždrausti belgiškas bulvytes ar bet kokias kitas bulvytes“, – sakė jis, puikiai žinodamas, kad ES jau yra nudegusi bandydama per daug skrupulingai reguliuoti, ką valgo jos 500 mln. gyventojų.

Prieš ketverius metus paskelbti ES planai uždrausti daugkartinius alyvuogių aliejaus ąsotėlius ant restoranų staliukų ir leisti naudoti tik vienkartinius buteliukus buvo paskutinis lašas, perpildęs kantrybės dėl žmonių gyvenimą pernelyg reguliuojančių įstatymų taurę.

Vėliau Europos Komisijai ėmė vadovauti Jeanas-Claude`as Junckeris, atėjęs su mandatu mažinti biurokratiją ir „būti svarbiu dėl svarbių dalykų ir nesvarbiu dėl nesvarbių dalykų“.

Bulvyčių ruošimo receptas šiais laikais neabejotinai priskiriamas „nesvarbiųjų kategorijai“.

„Mes visi labai prisirišę prie turtingo kulinarinio paveldo ... mūsų valstybėse narėse“, – sakė M. Schinas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel neabejotinai bus patenkinta. Pernai ji pabėgo iš ES viršūnių susitikimo ir nukeliavo tiesiai prie artimiausio šio belgiško skanėsto kioskelio.