Veidai

2017.06.20 16:16

Kaune – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

LRT.lt 2017.06.20 16:16

Kaune duris atvers unikalus edukacinis projektas – „Zoopark“. Tai pirmas Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai iš arčiau susipažins su gyvūnais turint tiesioginį kontaktą – juos bus galima glostyti, maitinti ir bendrauti, rašoma pranešime spaudai. 

Čia lankytojai galės susipažinti su daugiau kaip 200 gyvūnų, užaugintų kartu su žmonėmis. „Esame socialiai atsakinga įmonė,  tad užtikrinsime kiekvieno „Zoopark“ gyventojo gerovę ir tai pagrindinis principas, kuriuo remiantis vykdysime veiklą“, – pranešime cituojamas projektą vystančios VšĮ „Zoopark.lt“ direktorius Aleksandras Gavrilovas. Visi „Zoopark“ auginami gyvūnai bus prižiūrimi veterinarų, paskiepyti ir geros sveikatos.

Kontaktinio zoologijos sodo gyvūnai iki atidarymo gyveno žmonių namuose, kituose zoologijos soduose, jie pripratę prie dėmesio ir kontakto su žmonėmis. Projekto direktorius tikina, kad idėja gimė keliaujant užsienyje ir ieškant aktyvaus bei prasmingo laisvalaikio, kuris suteiktų patirtį ir edukacijos galimybę Lietuvos vaikams.

„Daug dėmesio skirsime socialiniams projektams ir švietimui, skatindami žmones atsakingai žiūrėti į gyvūnų priežiūrą ir auginimą. Mūsų gyvūnais rūpinsis visas būrys profesionalių veterinarų,  rūpinsimės gyvūnų fizine sveikata, ypatingą dėmesį skirsime psichologinei sveikatai“, – teigia A. Gavrilovas, pridurdamas, kad sieks socialiai atsakingos bendruomenės ir rūpestingumo diegimo vaikams.

„Zoopark“ erdvėje bus galima susipažinti tiek su egzotiškais gyvūnais, tokiais kaip surikata ar skunsas, tiek su voverėmis, šinšilomis ar Afrikiniais ežiukais. 

Kontaktinis zoologijos sodas „Zoopark“ atidaromas birželio 22 dieną prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Toks pats zoologijos sodas spalį planuojamas atidaryti ir Vilniuje.