Veidai

2015.09.08 13:45

Malmėje prasideda „Eurovizija“

Antradienio vakarą Švedijos mieste Malmėje prasideda didžiausias Europos muzikos renginys – 2013 metų „Eurovizijos“ konkursas.

Antradienio vakarą Švedijos mieste Malmėje prasideda didžiausias Europos muzikos renginys – 2013 metų „Eurovizijos“ konkursas.

Pirmajame konkurso pusfinalyje antradienio vakarą pasirodys Lietuvos atstovas Andrius Pojavis su daina „Something“. Jo daina tarp šešiolikos atlikėjų bus dešimta. Pirmąjį pusfinalį tiesiogiai nuo 22 valandos transliuos LRT televizija ir LRT radijas.

58-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse šiemet dalyvauja 39 Europos šalys, t. y. 3 šalimis mažiau nei pernai Azerbaidžiano sostinėje Baku. Į Švediją nevykti nusprendė Bosnija ir Hercegovina, Portugalija, Slovakija ir Turkija. Tačiau į svarbiausią Europos dainų konkursą grįžo Armėnija, kuri 2012-aisiais konkurse nedalyvavo dėl politinių nesutarimų su jo šeimininke Azerbaidžanu.

„Eurovizijos“ finale dalyvaus 26 šalių atstovai. Iš dviejų pusfinalių pateks po 10 šalių. Taip pat į jį iš karto patenka didžiausios konkurso mokesčio mokėtojos – Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija, taip pat konkurso šeimininkė – Švedija. Kitos šalys pradžioje turi įveikti pusfinalio barjerą. 58-ojo „Eurovizijos“ konkurso finalas vyks gegužės 18-ąją – šeštadienį.