Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

„Eurovizija“ švedo akimis: konkursą stebės net didžiausi skeptikai

Antradienį Malmėje (Švedija) įvyks pirmasis „Eurovizijos“ konkurso pusfinalis, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas Andrius Pojavis. Švedai jau pasirengę visą savaitę truksiančiam euroviziniam maratonui, renginį stebėti žada net tie, kuriems iki šiol „Eurovizija“ buvo neįdomi.  

Antradienį Malmėje (Švedija) įvyks pirmasis „Eurovizijos“ konkurso pusfinalis, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas Andrius Pojavis. Švedai jau pasirengę visą savaitę truksiančiam euroviziniam maratonui, renginį stebėti žada net tie, kuriems iki šiol „Eurovizija“ buvo neįdomi.

 „Nebėra kitos išeities – negali nežiūrėti. Juk kur tik pasisuksi, visur akis badys „Eurovizija“, – sako Malmėje gyvenantis švedas Karlas Fjällrudas. Iki šiol Larlas vargiai galėdavo pasakyti, kas atstovauja jo šaliai.

Anot Karlo, švedai pasidaliję į dvi stovyklas: vieniems konkursas – tikra aistra, o kiti nesidomi juo ir tuo didžiuojasi: „Gal ir kvailai skamba, bet iš tiesų pasakyti, kad „Eurovizija“ tau nerūpi ir net nežinai, kas atstovauja Švedijai, yra visai madinga. Aš taip sakydavau su pasididžiavimu.“

Tačiau Loreen pergale konkurse jis džiaugėsi: „Žinoma, kad buvo smagu. Manau, kad net tie, kurie visai skeptiškai žiūrėjo į konkursą, didžiavosi mūsų pergale. Mes džiaugiamės galėdami šįmet „Euroviziją“ surengti patys. Pats labai laukiu konkurso ir esu puikiai nusiteikęs.“

Pažvelgė naujai

Pasirengimą „Eurovizijai“ Švedija pradėjo likus maždaug aštuoniems mėnesiams iki konkurso – bent jau taip sako Karlas. „Pirma žinia, kurią išgirdau aš, buvo ta, kad mes būsim naujoviški – konkursą ves viena vedėja, nors paprastai būna du vedantieji“, – pasakoja Karlas.

„Eurovizijos“ konkursą vesti patikėta Švedijos pramogų pasaulio atstovei Petrai. „Ji yra komikė. Iš tiesų gera komikė. Manau, tai tinkamas pasirinkimas – turime gerai pasirodyti“, – svarsto pašnekovas.

Paklaustas, kodėl „Eurovizija“ organizuojama Malmėje, o ne Stokholme – juk paprastai konkursas vyksta šalies sostinėje – Karlas pripažino tiksliai nežinąs, bet girdėjo kalbų, kad tokiu būdu norima pagyvinti miestelio gyvenimą.

„Malmė – labai gražus miestas, tačiau iki šiol buvo užmirštas. Jis arti Danijos, tad yra puikus susisiekimas. Dabar Malmė pamažu atgyja, o „Eurovizija“ tam turi didelės įtakos – tiek žmonių šiame mieste iki šiol nemačiau“, – sako pašnekovas. Atrodo, Malmėje rengti konkursą yra gerokai pigiau nei Stokholme.

Tačiau nors konkursą organizuoti Malmėje ir pigiau, vietos gyventojai į „Euroviziją“ pažvelgė kaip į būdą pasipelnyti. „Viešbučių kainos konkurso metu šoktelėjo dvigubai. Vakar net pats nustebau – nuėjau į barą nusipirkti alaus ir vietoje įprastų šešių ar penkių eurų už bokalą manęs paprašė aštuonių. Nors parduotuvėlėje už kampo skirtumo gal ir nepajustumėte“, – sako Karlas.

Vaikinas džiaugiasi, kad dėl „Eurovizijos“ atgijusi Malmė siūlo ir naujų pramogų: „Vakar, pavyzdžiui, lankiausi euroviziniame vakarėlyje po atviru dangumi. Ten gali ateiti visi – pašokti, pasidžiaugti. Smagu, kad yra tokių renginių. Po to nuėjęs į barą prisijungiau prie užsieniečių – smagiai kalbėjome ir jie pasakė man, kad yra Didžiosios Britanijos atstovai. Aišku, ten nebuvo Booney Tyler – jie buvo jos šokėjai, bet aš džiaugiuosi, kad susipažinau. Dabar žiūrėsiu konkursą ir stebėsiu, kaip jie ten šoka – galėsiu visiems sakyti, kad juos pažįstu.“

Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį, kuriame Andrius Pojavis pasirodys dešimtas, LRT televizija tiesiogiai transliuos nuo 22 valandos. Koncerto pabaigoje paaiškės, ar Lietuvos atstovas pateko į šeštadienį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi