Veidai

2017.06.18 12:16

Aplink pasaulį apiplaukė polinezietiška kanoja

BNS 2017.06.18 12:16

Keliolika žmonių polinezietiška kanoja be jokios navigacinės įrangos per trejus metus apiplaukė aplink pasaulį, orientuodamiesi tik pagal įvairius gamtos ženklus.

Įgulos nariai pasikliovė tokiais gamtos ženklais, kaip vandenyno bangų judėjimas, žvaigždės, vėjas ir paukščiai, bei savo nuojauta, kad nuplauktų 74 tūkst. kilometrų ir aplankytų 19 šalių ir paskleistų rūpinimosi Žeme žinią.

Šeštadienį tūkstančiai žmonių pasitiko į Havajus sugrįžusią dviejų korpusų kanoją. Ja plaukusi 38 metų Ka`iulani Murphy sakė, kad ši sėkminga kelionė išmokė ją vertinti senovės polineziečių jūreivystės metodus.

„Mes tikrai turėjome iš naujo išmokti, kaip mūsų protėviai buvo įvaldę šiuo dalykus“, – sakė ji.

Moters teigimu, sunkiausia kelionės metu buvo tuomet, kai dangų dengdavo debesys. Be to, reikėjo išlaikyti tinkamą greitį, kad kanoją lydėjęs laivas neatsiliktų. O labiausiai jai patiko kelionės metu valgyti pačios įgulos sugautą žuvį.

Į epinę kelionę kanoja išplaukė 2014 metais. Joje dalyvavę žmonės tikisi, kad ji paskatins kitas etnines grupes atgaivinti ir iš naujo patirti savo protėvių tradicijas.

Dabar kanojos įgula ketina aštuonis mėnesius plaukioti po Havajų salas ir aplankyti 70 bendruomenių ir 100 mokyklų, kad pasidalintų savo įspūdžiais.