Veidai

2017.06.17 22:00

Atkūrė legendinį Maljorkos automobilį „Loryc“: anuomet jis pralenkė laiką

Vokietis Charly Boschas Maljorkoje sukūrė naują prieš beveik šimtmetį Balearų salose gaminto automobilio „Loryc“ versiją, šįkart – su moderniu elektros varikliu. Pats kūrėjas teigia, kad, nors automobilis turi vos 40 arklio galių, važiavimas kabrioletu be garso ir išmetamųjų dujų yra kur kas malonesnis.

„Galite užuosti pušų kvapą, ypač vasarą. Esate taip arti jų. Esate gerokai arčiau gamtos, nes negirdite variklio riaumojimo, neužuodžiate išmetamųjų dujų ir galite tiesiog mėgautis vairavimu“, – įsitikinęs vokietis.

Ch. Boschas automobilio rėmą pagamino pagal senojo „Loryc“ modelio dizainą. „Loryc“ buvo Maljorkoje įsikūrusi automobilių gamintoja, nuo 1920-ųjų per penkerius metus išleidusi 120 automobilių.

Šie automobiliai – greiti ir manevringi, dažnai buvo naudojami automobilių lenktynėse.

„Anuomet jie pralenkė laiką. Prisimenant 1920-uosius, automobiliai buvo gaminami kaip karietos ir buvo neįtikėtinai sunkūs. Kadangi jie buvo tokie dideli ir sunkūs, reikėjo galingų variklių. „Loryc“ gamintojai sumanė pagaminti labai lengvą automobilį, kad būtų galima važinėti su nedideliu varikliu. Regis, tie automobiliai buvo nepaprastai patikimi – tikriausiai todėl, kad būdavo surenkami rankomis ir kiekviena detalė būdavo kruopščiai patikrinama“, – pasakoja legendinį automobilio modelį atgaivinęs vokietis.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.