Naujienų srautas

Veidai2017.06.13 19:28

Kolumbijoje įteisinta pirma trijų vyrų santuoka

BNS 2017.06.13 19:28

Trys homoseksualūs vyrai pranešė, kad pasiekė savo kaip pirmos „poligaminės šeimos“ santykių teisinį pripažinimą Kolumbijoje, kurioje pernai buvo įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos.

„Norėjome įteisinti savo šeimą... ir mūsų santykius, nes neturėjome tvirto teisinio pagrindo, pagal kurį būtumėme laikomi šeima“, – sakė vienas iš trijų vyrų aktorius Victoras Hugo Prada vaizdo įraše, kurį pirmadienį išplatino Kolumbijos žiniasklaida.

Pasak jo, jis ir du jo partneriai, sporto instruktorius Johnas Alejandro Rodriguezas ir žurnalistas Manuelis Jose Bermudezas, pasirašė teisinius dokumentus pas įgaliotinį Medeljino mieste, pagal kuriuos jie pripažįstami šeima su teise paveldėti turtą.

„Tai mus įteisina kaip šeimą, poligaminę šeimą. Tai pirmas toks atvejis Kolumbijoje“, – sakė jis.

Teisininkas ir gėjų teisių gynėjas Germanas Rinconas Perfettis sakė, kad Kolumbijoje yra daug trijų asmenų šeimų, tačiau ši buvo pirmoji, kuri sulaukė teisinio pripažinimo.

„Tai pripažinimas, kad egzistuoja ir kitokių šeimos formų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Kolumbija 2016 metų balandį tapo ketvirta Lotynų Amerikos šalimi, kurioje buvo įteisintos vienalytės santuokos, kai šios katalikiškos šalies konstitucinis teismas suteikė joms galutinį pritarimą. Anksčiau tos pačios lyties asmenų santuokas pripažino Argentina, Brazilija ir Urugvajus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi