Naujienų srautas

Veidai2017.06.13 10:41

Holivudo grandas O. Stone`as perkėlė Putiną į JAV televiziją

BNS 2017.06.13 10:41

Tris „Oskarus“ pelnęs Holivudo grandas Oliveris Stone`as pirmadienį trumpam perkėlė Vladimirą Putiną į JAV namų svetaines, televizijai pradėjus rodyti šio režisieriaus parengtus interviu su Rusijos prezidentu, kuris vienus amerikiečius žavi, o kitiems kelia antipatiją.

Dokumentinį filmą „Putino interviu“ (The Putin Interviews) sudaro dvylika O. Stone`o pokalbių su Rusijos prezidentu, įvykusių nuo 2015 metų liepos iki 2017-ųjų vasario. Filmą sudaro keturios valandos trukmės dalys. Jas visas nuo pirmadienio iki ketvirtadienio parodys kabelinė televizija „Showtime“.

V. Putinas nepasako kažko labai netikėto apie politiką, bet atkakliai gina savo nuveiktus darbus Rusijoje ir pateikia savo požiūrį, kaip pastaruosius 70 metų klostėsi Rusijos ir Amerikos santykiai. Tačiau šis filmas suteikia Vakarų pasaulio žiūrovui itin retą progą pamatyti neretušuotą vaizdą, kaip mąsto šis žmogus.

Juostų „Būrys“ (Platoon), „Gimęs liepos 4-ąją“ ir „JFK: Džonas F. Kenedis. Šūviai Dalase“ (JFK) režisierius nusprendė šį dokumentinį filmą ne dubliuoti, o rodyti su subtitrais. Tai Amerikos televizijos žiūrovams sukuria įspūdį, lyg jie būtų tame pačiame kambaryje su Rusijos lyderiu.

Interviu metu V. Putinas leido aiškiai suprasti, kad žavisi O. Stone`u, kuris savo ruožtu jam pareiškė: „Esate puikus kompanijos vadovas. Rusija yra jūsų kompanija“.

Nebūdamas žurnalistas, režisierius leidžia V. Putinui nevaržomai dėstyti savo mintis apie geopolitiką, kaltinti Jungtines Valstijas parama teroristams Čečėnijoje bei Kaukaze ir reikšti susirūpinimą dėl Amerikos karinių ambicijų Rytų Europoje.

„Kai pas mus prasidėjo problemos Čečėnijoje, Šiaurės Kaukaze, deja, amerikiečiai palaikė šiuos procesus“, – sakė V. Putinas.

„Žinoma, mes tikėjomės paramos, tačiau pamatėme, kad Amerikos specialiosios tarnybos palaiko teroristus“, – aiškino jis.

O. Stone`o paklaustas, ar Rusija turi įrodymų, kad JAV slapta rėmė kovotojus Čečėnijoje, V. Putinas atsakė: „Žinoma.“

„Kalbant apie operatyvinę finansinę paramą, mes turime tokių įrodymų. Be to, kai kuriuos iš tų įrodymų netgi pateikėme savo kolegoms amerikiečiams“, – sakė jis.

Be geopolitinių klausimų, V. Putinas su režisieriumi palietė ir virtinę lengvesnių temų. Be kita ko, Rusijos lyderis pasidalijo mintimis, kaip dziudo „pakeitė į gera“ jo gyvenimą, ir sakė, kad jis yra mažiau linkęs pasiduoti emocijoms, nes yra vyras.

„Nesu moteris, todėl man nebūna blogų dienų. Nemėgino nieko įžeisti. Tiesiog taip yra. Yra tam tikri natūralūs ciklai“, – aiškino jis.

O. Stone`as interviu Australijos visuomeniniam transliuotojui sakė, jog kurdamas šį dokumentinį filmą siekė paskatinti kritiškiau pažiūrėti į „politika ir ideologija grindžiamą V. Putino“ įvaizdį.

„Turite įsiklausyti į save ir spręsti patys“, – sakė režisierius ir atvirai pripažino, kad jam patinka V. Putinas ir jis gerbia Rusijos lyderį.

„Šis žmogus labai aiškiai kalba apie tai, kokie yra Rusijos interesai pasaulyje“, – sakė O.Stone`as.

Tačiau į ateitį režisierius žiūri pesimistiškai.

„Mes kaip lunatikai judame branduolinio košmaro link. Pažiūrėję mano dokumentinį filmą suprasite kodėl“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi