Veidai

2017.06.09 11:35

Trumposios atostogos: savaitgaliais – kaimyninės šalys

LRT.lt2017.06.09 11:35

Lietuviai atrado, kad beveik kiekvieną savaitgalį galima paversti mini atostogomis, teigia kelionių organizatoriai,  stebėdami trumpų pažintinių savaitgalio kelionių išpopuliarėjimą. Dėl staiga išaugusio noro pamatyti išskirtines kaimyninių šalių vietas teko padidinti kelionių skaičių, rašoma pranešime spaudai.

„Panašu, kad lietuviai vis dažniau savaitgalius stengiasi paversti turiningomis mini atostogomis. Ir kad geriausia ilsėtis tuomet, kai niekuo nereikia rūpintis, o už tave tai padaro specialistai – nuveža į vietą, parodo tai, ką labiausiai verta pamatyti ir parveža“, – sako kelionių organizatoriaus „Novaturas“ pažintinių kelionių skyriaus atstovė Lilijana Degutytė. 

Tokias išvadas verčia daryti netikėtai išaugęs 2–4 dienų pažintinių kelionių populiarumas, kurių, kaip skelbiama pranešime, kiekį beveik visomis kryptimis teko didinti. Ypatingai populiarios kelionės autobusais į kaimynines užsienio šalis.

Viena labiausiai masinančių vietų – Talinas ir Estijai priklausanti Saremos sala, taip pat mielai keliaujama į Varšuvą su ekskursija į Koperniko muziejų, Latvijos pajūrį, po Lietuvai reikšmingas istorines vietoves Lenkijoje.

„Panašu, kad mūsų šalyje jau griūva mitas, esą trumpas savaitgalines keliones geriausia organizuotis pačiam, nes taip bus pigiau ir galima daugiau pamatyti. Keliaujantys su mumis džiaugiasi, kad kelionės metu užuot vairavę gali paskaityti ar pažiūrėti filmą, populiaresnėse vietose nereikia gaišti laiko ieškant kur pasistatyti automobilį, o profesionaliai sudaryto maršruto dėka galima ne tik tikrai daugiau pamatyti, bet ir iš ekskursijos vadovo sužinoti įdomių smulkmenų, kurias „sužvejoti“ internete būtų sunku“, – pasakoja L. Degutytė.

Ne mažiau populiarios ir autobusinės kelių dienų kelionės į tolesnes šalis: Čekijos Moravijos regioną, kur laukia ne tik vaizdingos vietovės ir miesteliai, bet ir kelionė paslaptingais Moravijos karsto Punkevny urvais, Vokiškąją Saksonijos Šveicariją arba kelionės į gražiausius miestus, pavyzdžiui, Vieną. 

„Pastebėjome, kad aktyvesnės pažintinės kelionės dažnai užsakomos ne tik smagiam savaitgalio praleidimui, bet ir kaip papildoma pramoga prie ilgesnių poilsinių kelionių. Tikėtina, taip ne tik norima geriau išnaudoti atostogų laiką, bet ir derinami šeimos interesai, kai vienas nori pabūti prie jūros, o kitas – pasivaikščioti kalnų takeliais“, – svarsto L. Degutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt